Jonas Kaufmann - portrait, credit: Julian Hargreaves

Nessun dorma v Praze

07.09.2015 00:00

Nejlepší světový tenorista současnosti Jonas Kaufmann zazpívá v Praze Nessun dorma a další proslulé árie z pera Pucciniho.

„Best of” z Pucciniho árií a scén předvede v Praze nejlepší světový tenorista současnosti Jonas Kaufmann s orchestrem Staatskapelle Weimar, který bude řídit dirigent Jochen Rieder. Ve Smetanově síni Obecního domu zazní 23. října hudba z oper Le Villi, Edgar, Manon Lescaut, Tosca, Madama Butterfly, La fanciulla del West, Suor Angelica a Turandot. Charismatický romantik Kaufmann se pražskému publiku představí v programu nazvaném Nessun dorma – Jonas Kaufmann zpívá Pucciniho. Pozvánkou na výjimečný koncert, plný vašnivých emocí, budiž jeho slova: „...jako zpěvák se rád vrhám do nejhlubších zákoutí duše”.

Vystoupení Jonase Kaufmanna jsou všude na světě dlouho dopředu vyprodána. Vstupenky na koncerty jeho současného turné Nessun dorma v zahraničí okamžitě doslova mizely z předprodejů. Od milánské La Scaly přes Londýn, Paříž, Brusel a koncertní sály v Německu, kde v Mnichově v dubnu 2016 Jonas Kaufmann své turné ukončí, všude tam jsou již lístky beznadějně vyprodány. Nyní se do tohoto turné podařilo zařadit také Prahu. Vstupenky na tuto výjimečnou hudební událost jsou v prodeji v síti Ticketpro.

Jonas Kaufmann za své pěvecké výkony sklízí po celém světě bouřlivé ovace publika a zároveň také nejvyšší ocenění kritiků. Kritika vyzdvihuje emotivní rozmanitost jeho projevu, neboť Kaufmannův zářivý a zároveň sametový tenor bravurně zvládá dramatické polohy, romantickou zasněnost i výbušnou vášnivost. Rodilý Mnichovan je držitelem celé řady prestižních ocenění. Jeho pracovním kalendářem se podle informací zpravodajství BBC řídí při plánování svých sezón na několik let dopředu všechny význačné světové operní domy a koncertní sály. V newyorské Metropolitní opeře se stal prvním zpěvákem, který dosáhl stejného statutu superstar jako legendární Luciano Pavarotti. A jak připomněl list The New York Times, Kaufmann této pozice v nejvýznamnějším světovém operním domě dosáhl dokonce v ještě kratším čase.

V současné době nejžádanější operní zpěvák byl letos hlavním magnetem Salcburského festivalu. Rakouská média dokonce přinesla zprávy, že se diváci rvali o vstupenky na jeho představení. Jindy střízlivá rakouská kritika nadšeně popisovala jeho zpěv: „Jonas Kaufmann je strhující od prvního výstupu až do finále, nabízí pěvecky vše ze svého svádivě plného tenoru, slyšíme omamnou krásu”.

Nessun dorma – Jonas Kaufmann zpívá Pucciniho
Smetanova síň Obecního domu
23. října 2015.
Pořadatel: agentura Panart
Předprodej vstupenek v síti Ticketpro.

Datum:07.09.2015 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama