Jonas Kaufmann - portrait, credit: Julian Hargreaves

Nessun dorma v Praze

07.09.2015 00:00

Nejlepší světový tenorista současnosti Jonas Kaufmann zazpívá v Praze Nessun dorma a další proslulé árie z pera Pucciniho.

„Best of” z Pucciniho árií a scén předvede v Praze nejlepší světový tenorista současnosti Jonas Kaufmann s orchestrem Staatskapelle Weimar, který bude řídit dirigent Jochen Rieder. Ve Smetanově síni Obecního domu zazní 23. října hudba z oper Le Villi, Edgar, Manon Lescaut, Tosca, Madama Butterfly, La fanciulla del West, Suor Angelica a Turandot. Charismatický romantik Kaufmann se pražskému publiku představí v programu nazvaném Nessun dorma – Jonas Kaufmann zpívá Pucciniho. Pozvánkou na výjimečný koncert, plný vašnivých emocí, budiž jeho slova: „...jako zpěvák se rád vrhám do nejhlubších zákoutí duše”.

Vystoupení Jonase Kaufmanna jsou všude na světě dlouho dopředu vyprodána. Vstupenky na koncerty jeho současného turné Nessun dorma v zahraničí okamžitě doslova mizely z předprodejů. Od milánské La Scaly přes Londýn, Paříž, Brusel a koncertní sály v Německu, kde v Mnichově v dubnu 2016 Jonas Kaufmann své turné ukončí, všude tam jsou již lístky beznadějně vyprodány. Nyní se do tohoto turné podařilo zařadit také Prahu. Vstupenky na tuto výjimečnou hudební událost jsou v prodeji v síti Ticketpro.

Jonas Kaufmann za své pěvecké výkony sklízí po celém světě bouřlivé ovace publika a zároveň také nejvyšší ocenění kritiků. Kritika vyzdvihuje emotivní rozmanitost jeho projevu, neboť Kaufmannův zářivý a zároveň sametový tenor bravurně zvládá dramatické polohy, romantickou zasněnost i výbušnou vášnivost. Rodilý Mnichovan je držitelem celé řady prestižních ocenění. Jeho pracovním kalendářem se podle informací zpravodajství BBC řídí při plánování svých sezón na několik let dopředu všechny význačné světové operní domy a koncertní sály. V newyorské Metropolitní opeře se stal prvním zpěvákem, který dosáhl stejného statutu superstar jako legendární Luciano Pavarotti. A jak připomněl list The New York Times, Kaufmann této pozice v nejvýznamnějším světovém operním domě dosáhl dokonce v ještě kratším čase.

V současné době nejžádanější operní zpěvák byl letos hlavním magnetem Salcburského festivalu. Rakouská média dokonce přinesla zprávy, že se diváci rvali o vstupenky na jeho představení. Jindy střízlivá rakouská kritika nadšeně popisovala jeho zpěv: „Jonas Kaufmann je strhující od prvního výstupu až do finále, nabízí pěvecky vše ze svého svádivě plného tenoru, slyšíme omamnou krásu”.

Nessun dorma – Jonas Kaufmann zpívá Pucciniho
Smetanova síň Obecního domu
23. října 2015.
Pořadatel: agentura Panart
Předprodej vstupenek v síti Ticketpro.

Datum:07.09.2015 00:00
Reklama

Mama říká “podělit se znamená milovat”

Vychutnejte si nejlepší domácí jídla se svými přáteli a rodinou v restauraci Mama v Holešovicích.

Hra o trůny skončila. Zeje vaše obrazovka nyní prázdnotou?

Přinášíme 4 tipy, jaké seriály si můžete na obrazovkách během léta vychutnat.

Velká cena Katalánska

O víkendu jsme se vydali do Barcelony, abychom se podívali na 7. zastávku seriálu MotoGP 2019 – jela se Velká cena Katalánska.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama