Festka, ONE Gravel
Festka, ONE GravelFestka, ONE GravelFestka, Dazzle ONEFestka, Dazzle ONEFestka, DopplerFestka na Eurobike 2015

Festka na Eurobike 2015

31.08.2015 09:00

Festka se na veletrhu Eurobike 2015 představila trochu jinak než ostatní výrobci. Důležité je všechno. Kolo je vaše vizitka. Musí vám sedět, musí s vámi ladit.

Od 26. 8. do 29. 8. na výstavě Eurobike 2015 v německém Friedrichshafenu jste mohli na stánku vidět kola zákazníků Festky. Festka neprodukuje kola na sklad a tak kola, která ukazuje na výstavách, mají své majitele.

Festka je česká technologická firma orientovaná na zakázkovou výrobu silničních kol. Firma má vlastní vývoj v oblasti karbonu a titanu. Vyrábí rámy z oceli, titanu, karbonu či kombinace těchto materiálů.

Každý rok je veletrh Eurobike (největší cyklistická výstava v Evropě) zaplavený více a více aerodynamickými koly. Opravdu potřebuje jezdec vyrazit na hodinový trénink a vrátit se díky novému kolu za 55 minut? Pomáhají lepší a lepší čísla a parametry v katalozích předních výrobců zákazníkům více jezdit na kolech?

Každé ráno se po probuzení podívám na Instagram a vidím šťastné tváře lidí z celého světa na našich kolech. To je vždy ten nejlepší impulz do další práce,” říká Michael Moureček zakladatel a produktový manažer značky Festka.

Festka se nesoustředí na posouvání číselných hodnot kol ve svých katalozích. Soustředí se na zákazníka. Každý jezdec je jiný, má jiné hodnoty, jiné potřeby jak kolo používat. Festka staví lidem taková kola, která potřebují. Nemá limit v pěti velikostech, které velmi limitují vysoké a malé jezdce. Rámy jsou stavěny jezdci na míru přesně dle jeho tělesných dispozic. Jsou navrženy tak, aby délka představce, či vysunutí sedlovky, ideálně proporčně ladilo s proporcí rámu kola. Nekažte si rám nevzhlednými podložkami pod představcem. Můžete si zvolit jakékoliv komponenty, které se líbí právě vám. Nelimituje vás vlastní produkcí levných řídítek či sedel nebo jedním dodavatelem komponentů. Kdy se vás při koupi kola naposledy někdo zeptal, jakou si přejete délku klik? Tak podstatná věc a téměř žádný obchod vám nedokáže poradit a prodat ty správné. Nemůžete za to, že letos na kolech letí červená, kterou nenávidíte, modrá která se vám líbí, byla v nabídce před dvěma roky a hned tak se nevrátí. Festka má k dispozici 16 000 odstínů barev. Nedělá možná ty nejaerodynamičtější kola na světě, ale přesto je sedlají reprezentanti a celá řada cyklistických nadšenců, pro které je cyklistika životním stylem.

Kolo od Festky budete milovat, protože je vždy přesně takové jaké si ho vysníte, neboť podstatným spoluautorem kola jste vy.

Festka vyrábí kola z titanu, oceli a karbonu, protože věří, že každý z těchto materiálů má svůj význam a dá se z něj postavit kolo, které je jiné a jízda na něm je zážitkem.

Je to jako se švýcarskými hodinkami. Jsou řemeslně, designově a technologicky dokonalé, přesto digitálky za pár euro jsou přesnější. Tak je to i s kolem, titanové kolo je možná těžší, ale pohodlím, řemeslným zpracováním je určitě větším zážitkem než lehčí karbonové kolo z čínského pavilonu, na které si “nějaký výrobce” dodal svoje logo,” vysvětluje Ondřej Novotný zakladatel a výkonný ředitel značky Festka.

Rámy Festka se vyrábějí ručně v České republice. Například v případě karbonového rámu se začíná s čistým karbonovým vláknem, ze kterého se vyrobí nejdříve trubky a pak se z nich složí rám. Rámy mají titanové patky, které vypadají jako šperk. Rám si můžete nechat pomalovat od předního umělce nebo si společně s designerem Festky nechat udělat design dle vašich představ.

Když vyrábím rám, mám na stojanu pověšeny všechny informace o jezdci a myslím na něj po celou dobu stavby. Kdo to je, jak bude na kole jezdit, co je pro něj to nejdůležitější. Věřím, že takto vyrobené kolo má duši,” říká Ondřej Kinkor rámař karbonových rámů ve Festce.

MODELY
Karbon reprezentuje řada Festka ONE
Můžete si zvolit základní model Festka ONE, závodně orientovaný Festka ONE RS, či velmi lehký model Festka ONE LT. Na výkon rámu Festka ONE vsází například dráhový vice-mistr světa Vojtěch Hačecký či triatlonista Tomáš Svoboda.

Titan/karbon
Je jen málo firem na světě, které dokáží pracovat na vysoké úrovni s tak náročnými materiály jako je titan a karbon. Výsledkem spojení těch nejlepších vlastností z obou materiálů je rám Festka Doppler.

Ocel
Modely z nerezových ocelových trubek Columbus XCr zastupuje závodní verze Festka XCr Modern, která snese srovnání s nejvýkonnějšími karbonovými rámy na trhu a rám Festka XCr Classic, který je nestárnoucí ocelovou klasikou, která nabízí pohodlí a dlouhou životnost.

Titan
Titan není ocel a proto vývojáři Festka pracují s CNC obráběcími stroji, které dokáží naprofilovat trubky tak, aby výsledný rám eliminoval pružnost titanu v místech, kde je potřeba tuhosti. Festka Asphalt je mimořádně výkonný a pohodlný rám.

Každá varianta rámu je na přání dodávaná ve verzi s diskovými brzdami či jako gravel bike.

Jak objednat kolo na míru?
Ideální je osobní návštěva. Pokud si objednáte schůzku v Praze, Festka se vám postará o hotel, vezme vás na testovací jízdu, provede vás výrobou. Pomůže vám s výběrem ideálního materiálu, komponentů atd. Díky metodě motion capture, která se používá např. při výrobě animovaných filmů, zdigitalizuje váš pohyb a přesně vás usadí na nastavitelné kolo. Vy tak máte možnost „svézt se“ na vašem novém kole ještě dříve, než se začne vyrábět. S designerem se dohodnete na designu. Po celou dobu výroby je s vámi Festka v kontaktu a zasílá vám pravidelné aktualizace stavu výroby.

Vše se dá ale snadno zvládnout i na dálku. Většina zákazníků Festky se nachází mimo Evropu. Komunikace tak může probíhat po telefonu, emailu nebo přes Skype. Festka vám doporučí nejbližšího „fittera“, který vás změří a na základě měření se postaví rám.

Ve Festce se kromě češtiny domluvíte anglicky, německy, francouzsky a japonsky. Na kolo na míru si počkáte 6-8 týdnů. Rám na míru stojí v průměru od 3 000 do 6 000 Euro.

O Festce
Společnost Festka byla založena v roce 2010 s cílem vyrábět zakázková kola nejvyšší kvality. Sídlo a výroba firmy je v centru Prahy v České republice. Firmu založil Michael Moureček a Ondřej Novotný. Vyrábí kola z oceli, titanu, karbonu a kombinace těchto materiálů. Od samého začátku fungování sází na vlastní vývoj. V titanu navázala na historii značky Morati, hlavní vývojář této zaniklé značky je nyní šéfem vývoje titanových rámů ve společnosti Festka. Na rámech jeho konstrukce získala řada závodníků titul Mistra světa. V karbonu je vývoj rámů Festka úzce spjat se sušickou firmou CompoTech, jež patří k předním producentům a vývojářům karbonových komponentů, které najdete ve vozech Formule 1, závodních super jachtách, či v automobilech Tesla. Spojení vývojových týmů a sdílení patentů dává společnosti Festka možnost ladit rám kola pro každého jezdce individuálně, přesně podle jeho potřeb. Festka dokáže uspokojit požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků a to nejen ve smyslu “ušití” rámu na postavu jezdce, ale je schopna ovlivnit také pevnost, pohodlí a odolnost rámu. Jízdní vlastnosti rámů Festka nekompromisně testoval např. německý časopis Tour (obdoba D-Testu) a potvrdil jejich vysokou pevnost a skvělou jízdní stabilitu. Výroba veškerých produktů a strojů Festka je ryze lokální, pouze uhlíkové vlákno je nakupováno v Japonsku. V roce 2013 založila Festka dceřinou značku Rocket Wheels, která se soustředí na vyplétání karbonových kol.


Festka
Jana Masaryka 28, Praha 2
www.festka.com
www.facebook.com/festka

Datum:31.08.2015 09:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama