zdroj: Sport1 a Sport2
zdroj: Shutterstockzdroj: Shutterstock

KHL načíná osmou sezónu

19.08.2015 00:00

Kontinentální hokejová liga je již zavedeným pojmem na širé mapě sportovního světa. Lidé již znají tři zvláštní znaky na pozadí trikolóry, a i když je třeba neumí přečíst, vědí, co znamenají. Je mezi námi již osmým rokem a dokázala toho na vlnách ropných miliard poměrně dost. Nalákala velké hvězdy, zažila velké návraty a rozprostřela svá křídla daleko za hranice bývalých svazových republik.

KHL dává najevo, že se vlastně nebojí ničeho a už vůbec ne velkých výzev. Nyní, ve své osmé sezóně, bude mít šanci opět předvést, zda-li dokáže ohromit nejen velkými prohlášeními, ale také činy a sportovní úrovní. Přichází hvězdy, fanouškovská základna se opět o něco rozrostla a i přes to, že z finančních či politických důvodů odstoupily tři kluby, je reálná šance posunout se opět o krok dál. Do ligy vstoupil v podobě Jokeritu Helsinky, HK Soči a Lady Togliatti nový vítr, který zavál do akce nové hvězdy. To všechno by mělo ligu motivovat a vlastně i nutit k sebekultivaci, ať už na poli sportovním, tak především poli pořadatelské virtuozity a preciznosti v práci s vlastními fanoušky, zvláště když přichází pořadatelská sezona MS.

Do Ruska putují největší hvězdy
KHL je velmi živorodým organismem, který má tendence se aktivně vyvíjet, projevovat, zdokonalovat a pronikat do srdcí fanoušků po celém světě. Rok co rok se kluby poohlíží po co možná nejzajímavějších úlovcích na trhu hráčů. A zatímco jsme v minulosti zažili boom česko-slovenský či kanadsko-americký, letos jsou in seveřané. Je to logické, hokejisté ze Švédska a Finska už nějaký čas dominují mapě tohoto sportovní odvětví na poli vrcholných mezinárodních akcí, což je vidět. A co je vidět, to má KHL ráda. Jednou z nejvýraznějších tváří je kupříkladu Jimmie Ericsson, kterého ulovil Petrohrad ze Skelleftea. KHL získala v jeho podobě opravdovou hvězdu. Hvězd je ale v KHL mnoho. Mezi ty ruské patří především Ilja Kovalčuk, Sergei Mozyakin a Alexander Radulov.

Co se týká jednotlivých klubů, favoritem Západu je dlouhodobě Petrohrad. Po dosavadních zkušenostech, kdy tým bez problémů proplouval základní částí, ale v play-off nepochopitelně vyhořel, se vedení výkladní skříně Gazpromu rozhodlo jednat. Klub čekal na titul již dlouho a v pohádkovém městě na Něvě jaksi přetekl pohár trpělivosti. Na platy hvězd a dobrou náladu Ilji Kovalčuka jsou každoročně vynaloženy astronomické částky, které doposud nebyly podloženy zlatem, až letos konečně „Aurora vystřelila“. V armádním klubu se rozhodli najít toho správného vojevůdce mezi trenérskými kapacitami Ruska a volný byl Vyacheslav Bykov. Bývalý technický centr sborných komand platí za muže s respektem, který by udělal kýžený dojem i na náladového Kovalčuka. Petrohrad získal v roce 2015 svůj historicky první Gagarinův pohár. Říká se, že obhajoba trofeje je těžší než samotná výhra, ale SKA našlo správný směr.

Východním aspirantem na zisk Gagarinova poháru je Magnitogorsk. Mozyakin se Zaripovem jsou v nejlepších letech, Kovář se etabloval v roli hvězdy, trenér Mike Keenan se uklidnil a prokázal neskutečný cit pro koncepční práci s týmem. Kádr zůstává téměř nezměněn. Chcete-li vidět hodně gólů s českou ochrannou známkou, sledujte „Magnitku“. V nové sezoně se dá očekávat útok na titul. KHL bude k vidění na kanálech Sport1 HD a Sport2 HD.

Zajímavosti o Kontinentální hokejové lize
KHL byla založena v roce 2008 a od samotného začátku se snaží spolupracovat, ale zároveň konkurovat NHL.

  • Spolupráce mezi organizacemi občas skřípe. V roce 2012 se měl odehrát dvojzápas mezi Dynamem a SKA v New Yorku. Pro vlnu nevole značné části fanoušků ruských klubů, kteří by neviděli šlágr sezóny, bylo od myšlenky upuštěno.
  • V KHL působí okolo 200 hráčů se zkušenostmi z NHL.
  • KHL má s NHL společné i dlouhé přesuny na zápasy. Hodinový pronájem Airbusu A320-200 s kapacitou 180míst v přepočtu vyjde na 150 tisíc korun. Týmy nalétají okolo 60 tisíc kilometrů a v letadle stráví přes 100 hodin.
  • V roce 2009 tehdejší šéf KHL Alexander Medveděv prohlásil, že se soutěž do pěti let vyrovná NHL.
  • Návštěvnost v KHL rok od roku stoupá, ale s NHL se srovnat nedá. V minulé sezóně chodilo v průměru 6018 diváků na stadion. V NHL to bylo přes 17 tisíc.
  • NHL má za sebou 97 let trvání, KHL sedm.
  • V KHL působilo v uplynulé sezóně 29 českých a 32 slovenských hokejistů.
Datum:19.08.2015 00:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Legendární trofej

Natalia Vodianova a Philipp Lahm doprovodili cestovní pouzdro s oficiální trofejí pro vítěze FIFA World Cup od Louis Vuitton.

Bitters Czech Bowl XXV

Česká liga amerického fotbalu oslavuje pětadvacet let své historie. Bitters Czech Bowl XXV se uskuteční 14. července v Ostravě.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama