zdroj: AMC – Fear the Walking Dead
zdroj: AMC – Fear the Walking Dead

Živí Mrtví

13.08.2015 00:00

Celosvětově proslulá společnost AMC Networks přichází s doprovodným seriálem k fenoménu The Walking Dead – Živí mrtví, který se stal nejoblíbenějším televizním seriálem amerických diváků ve věku 18 - 49 let. Nová série s názvem Fear The Walking Dead: Živí Mrtví – Počátek konce je neočekávanější seriálovou novinkou tohoto léta. Příznivci Živých mrtvých se premiéry dočkají už v pondělí 24. 8. 2015.

Fear the Walking Dead se odehrává ve stejném světě jako The Walking Dead, je to drsné realistické drama popisující počátek zombie apokalypsy z pohledu narušené rodiny. Děj je zasazen ještě před The Walking Dead a odehrává se v městě, kam lidé přicházejí, aby unikli, schovali svá tajemství a pohřbili minulost.

Původní seriál The Walking Dead je vysílán od konce října roku 2010. Nejvyšší sledovanosti dosáhla 5. řada, která v počtech diváků neměla konkurenci. První epizodu sledovalo bezmála 18 milionů lidí, v průběhu celé řady (16 dílů) pak sledovanost neklesla pod 12 milionů. Živí mrtví získali za své pětileté období mnoho ocenění, za zmínku stojí Primetime Emmy Award za vynikající protetické masky v seriálu (2011 a 2012), Satellite Award za nejlepší televizní seriál a nejlepší obsazení televizního seriálu (2012), Saturn Awards (2013 a 2014 ve třech kategoriích) či ASTRA Award pro nejoblíbenější zahraniční dramatický pořad (2014).

Tvůrci se netají tím, že nový seriál Živí mrtví – Počátek konce má určitá propojení s původním seriálem. „Připadá mi skvělé, že můžu rozvinout svět The Walking Dead takovým novým a vzrušujícím způsobem,“ říká Robert Kirkman, výkonný producent, spolutvůrce a autor přicházejícího seriálu. Do vytvořeného světa, který diváci dobře znají, však tvůrci přivádí nové postavy. „Seriál Walking Dead byl vždycky o postavách. Sleduje Ricka, Michonne, Daryla, Maggie, Glenna, Carol a ostatní. A teď vám představíme Madison, Travise, Alicii, Nicka, Lizu, Chrise, Daniela, Ofelii a další. Seznam účinkujících se nám rozrůstá s každým dílem,“ dodává Kirkman.

Diváci se setkají s novými hrdiny, kteří mají své vlastní zkušenosti a důvody proč přežít. Jsou to skutečné a komplikované postavy, které se nebudou s nemrtvými srovnávat stejně. Naučí se nové věci, najdou nové nástroje, budou se učit rychleji nebo pomaleji.

Fear (strach) je první slovo v názvu našeho nového seriálu. Znovu a znovu budeme slýchávat, že to není ani seriál dějem předcházející, ani pokračující, ale že je paralelní. Je to seriál sám za sebe. A to znamená, že je velmi odlišný,“ charakterizuje Živé mrtvé – Počátek konce Cliff Curtis, představitel středoškolského učitele Travise.

Seriál nás dějově zavede na počátek celosvětové zombie apokalypsy. Do doby, kdy nebezpečí číhalo na každém rohu a člověka mohla zabít pouhá nevědomost o tom, co se v rychle měnícím světě kolem něj děje. Záhadné události představují nebezpečí, které je hrozbou pro tu trochu stability, kterou se podařilo vybudovat školní výchovné poradkyni Madison Clarkové a učiteli angličtiny Travisu Manawovi.

Základním článkem celého seriálového příběhu je podle režiséra Adama Davidsona smíšená rodina z Los Angeles. „Sledujeme pracující rodinu ze střední třídy, která žije ve východní části LA, a já si troufám říct, že právě tohle jsou lidé, díky nimž město funguje. Náš seriál má za cíl vyprávět o pádu LA náhledem do mikrokosmu téhle jedné rodiny, a myslím, že je to velmi osobní a chytrý způsob, jak zároveň vyprávět větší příběh na pozadí města. A oni nejsou, typická rodina, je to smíšená rodina, ale přitom realistická.

Zdánlivý klid je narušen zprávami o šíření nebezpečné nákazy a lidstvo ještě nemá tušení, s čím se bude muset potýkat. Nastupuje vynucená evoluce, nezbytnost přežití nejsilnějšího, a dysfunkční rodina musí svou situaci buď přehodnotit a začít stavět na nových základech, nebo se smířit s temnějšími stránkami své historie. Seriál divákovi ukáže veškeré šílenství kolem rozpadu celé civilizace, které hlavní hrdina Rick Grimes v seriálu The Walking Dead (Živí Mrtví) prospal.

V seriálu vystupují Kim Dickensová v roli Madison, Cliff Curtis jako Travis, Frank Dillane v roli Nicka a Alycia Debnam-Careyová jako Alicia. Obsazení bylo doplněno ještě o Elizabeth Rodriguezovou v roli Lizy a Mercedes Masonovou v roli Ofelie, které se v seriálu budou objevovat pravidelně.

Na výrobě se v produkci AMC Studios jako výkonní producenti podílejí Robert Kirkman, Gale Anne Hurdová, Greg Nicotero, David Alpert pod vedením hlavního producenta Davida Ericksona. Výkonným koproducentem je Adam Davidson, který je autorem pilotního dílu, a bude režírovat i druhý a třetí díl.

První šestidílnou řadu seriálu Fear The Walking Dead: Živí mrtví – Počátek konce mohou diváci sledovat na AMC v průběhu měsíců srpen, září a říjen. Pilotní díl bude odvysílán po celém světě včetně ČR a SR v pondělí 24. 8. 2015 ve 3.00 ráno a také v hlavním vysílacím čase ve 22.00 ve stejný den. Každou další epizodu odvysílá AMC souběžně s americkou premiérou ve 3.00 a poté v prime time ve 22.00 ten samý den.
Video

AMC je oblíbená televizní stanice spravovaná americkou společností AMC Networks již od roku 1984, která provozuje několik populárních a oceňovaných značek v oblasti placené kabelové televize. AMC, IFC, SundanceTV, WE tv, a IFC Films produkují pořady, které jsou výrazné, zajímavé, kulturně relevantní a oslovující diváky napříč různými společenskými skupinami. Kanál AMC vysílá vlastní pořady a původní seriálovou produkci v čele s hity jako Živí mrtví (The Walking Dead), Perníkový táta (Breaking bad), Mad Men či The Divide – Zlom a Halt & Catch Fire – PC Rebelové. Kromě toho, že je AMC vysílána napříč Severní Amerikou, dá se naladit také ve více než 115 zemích a oblastech světa.

Datum:13.08.2015 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama