Mighty Sounds po jedenácté

06.07.2015 10:00

Jeden z nejlepších multižánrových hudebních festivalů v Evropě se konal již po několikáté na letišti Čápův Dvůr v jihočeském Táboře. Už ve čtvrtek se sem začali sjíždět fanoušci ska, reagge, punku, hardcoru a dalších nemainstreamových hudebních stylů, aby si užili víkend plný nadupané muziky. U toho jsme nemohli chybět!

Že si pro nás počasí přichystalo doslova tropickou parádu, jsme zjistili už po cestě z Prahy, kdy jsme v neklimatizovaném Yaroušovi (rozuměj Toyota Yaris) v koloně u Benešova trpěli nedostatkem vlahého vánku. Pohled na Konopiště nás na chvilku rozněžnil, ale vidina toho, že nestihneme kanadskou psychobilly partičku The Creepshow nás čím dál více znervózňovala. Štěstí se na nás ale usmálo a ve chvíli kdy basák poprvé hrábnul do strun svého kontrabasu, už jsme stáli před pódiem a s úsměvem si užívali psychobilly uragán, kdy roztomilá zpěvačka s řízným hlasem rozjížděla stage diving, lezla po konstrukci stage a zahájila tak nejlepší fesťák u nás, nejlépe jak mohla.

Na vedlejší stagi se mezitím nachystali punkáči Ignite, kteří společně s frontmanem Zolim ukázali všem, že když se spojí punk rock s hardcorem sednete si na zadek! Vrcholem pátečního programu pak byli bezpochyby legendární „sickoffky“, new yorská hardcore kapela, která je sice stejně stará jako já, ale na drajvu jim to absolutně neubírá, kultovní Sick Of It All totiž nestárnou (na rozdíl od někoho). Mé psychobilly já pak zaplesalo o hodinu později na Rezurex, kteří jako vždy nezklamali, zpěvák s lebkou přes polovinu tváře nevynechal ani jednu hitovku a prostor nově zvětšené Jan Roháč stage byl nacpaný k prasknutí. Na stage je pak vystřídali američtí Strung Out, jejichž zábavný skate punk báječně zakončil mou sérii živáků. Pak už jsme chtěli především tančit a popíjet, volba tedy byla jasná, DJ Gargoil v Buben Territory následován na Mighty již legendárním duem Djs Rambo & Zadnice v Monster Zone. Odpočinek kolem třetí hodiny ranní byl tak vážně zasloužený.

Sobotní ráno bylo kruté, na náměstí ve městě mělo generálku něco jako ABBA revival, kteří tam pravděpodobně odpoledne vystupovali… po skvělém punkovém večírku nechcete být vzbuzeni skladbou Mamma Mia, to mi věřte. Následoval tedy rychlý přesun do areálu, který se potil v divokých 35°C. Hodili jsme do sebe několik litrů vody a vyrazili na Burning Streets, jejich energický a hlavně melodický set nás nadchnul, ale v tom vedru se vážně nedal vydržet celý. Přesunuli jsme se tedy poprvé do divadelního stanu (bez mučení přiznávám, že divadlo vždycky flákám) na divadelní adaptaci blogu 1000 věcí, co mě serou. Povedené, možná trochu šovinistické, nicméně psaný blog zůstává stále jedničkou. Prague Conspiracy dali všem jasně najevo, že změnit zajetý styl se může i vyplatit, jejich zpěvačku Anetu prostě nelze nemilovat! Posilněná další várkou vody jsem se pomalu chystala na Jaya The Cat, když jsem byla vtažena do stanu na Iron Reagan, už po prvním songu jsem přestala brblat a zjistila, že tahle volba mě mrzet určitě nebude. Neuvěřitelně silný crossover thrash, který málem zatáhnul do circle pitu i „křehkou“ dívku jako jsem já. Sobota byla vůbec našlápnutá, zarytí skinheads si užili parádní oi! v podání britských Booze&Glory, skáčkaři a reggae nadšenci zase famózního pětasedmdesátiletého dědečka Derricka Morgana, kterého doprovodila na pódium hůlka a manželka, a který i přes viditelné zdravotní problémy ze sebe vydal všechno, co šlo. Největší kotel měli hardcorový superstar Enter Shikari a zmrtvýchvstalá legenda psychobilly Batmobile. Noční jízdu jsme zakončili v Lucky Hazzard stanu na, pro mě dalším milém překvapení, punkrockových Dead Neck.

Neděle bývá vždycky nejnáročnější, ještě aby ne, když máte za celý víkend naspáno zhruba pět hodin. My jsme ji začali zavzpomínáním si na mladší léta na české Houbě, pokračovali přes Just War až na Thalidomide, jejichž hudba s politickým a sociálním přesahem baví i postopadesátépáté. Skvělým překvapením byli norští DOMI, kteří i přes problémy se zdravím bubeníka odehráli společně s bubeníkem Queens of Everything naprosto perfektní set. Pomyslnou třešničku na hardcorovém dortu pak byli nepřekonatelní Terror.

Mighty Sounds ale není jen o muzice, která spojuje lidi napříč žánry. Mighty Sounds je hlavně zábava! Nechyběla ani sportovní aktivita, ve vedru osvěžující skimboarding, turnaje ve fotbale i nohejbale, zábavný bumperball i kroket nebo třeba kiteboarding či ping pong. Milovníci umění si mohli užít živé kreslení na plátno od skvělých artových umělců, vystoupení naprosto famózních artistů z Cirk la Putyka, fireshow nebo bmx a skateboardingové exhibice. V chillout zóně Monster Energy jste se mohli nejen zrelaxovat, osvěžit a pořídit nějakou tu fotku ve smile boxu, ale taky ostříhat od fešných kadeřníků, kteří to s nůžkami vážně váleli. Po areálu se pohybovali dokonce i superhrdinové, Iron Man se Spidermanem šli na dračku a nám nezbývá než je obdivovat, v tom nesnesitelném vedru by to v kostýmu dal málokdo. Díky Mighty Crew za parádní víkend, doufejme, že hygienici se letos umoudří a pokuty za hluk si odpustí.

Migthy Sounds se nedá shrnout do pár řádků, Mighty Sounds se prostě musí zažít. Tak SEE YA! 

Foto: Yan Renelt a Vojta Florian

Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama