Pipes and Pints, foto: Jan Nožička
Pipes and Pints, foto: Jan NožičkaPipes and Pints, foto: Jan NožičkaPipes and Pints, foto: Jan Nožička

Pipes and Pints

15.06.2015 00:00

Jsou jednou z mála českých kapel, která dokáže na svůj koncert v metropolích západní Evropy nalákat několik set diváků, a její slavní kolegové z české branže o ní s pochvalou hovoří jako o skupině, ze které by si česká scéna mohla brát příklad. Řeč je o jednom z největších tuzemských objevů, punk-rockových Pipes and Pints.

Skupina, která se může pochlubit nejen originálním potetovaným americkým frontmanem či hráčem na skotské dudy, ale také soškou žánrového Anděla, se po pěti měsíční pauze vrací na česká a evropská koncertní pódia a dává o sobě vědět aktuálním videoklipem ke skladbě Warpath 82.

video Warpath 82 

Videoklip je o našich osobních životech. Kameraman každého z nás dokumentárně sledoval celý den. Takže naši fanoušci nás uvidí, jak vstáváme, čistíme si zuby, ale taky, co děláme doma a jak trávíme volný čas,“ popisuje dudák Vojta Kalina z Pipes and Pints.

Režisér klipu a basák kapely Ondra Balvín dodává, že skupina tím reagovala na časté dotazy fanoušků na soukromí členů. „Chtěli vědět, jak trávíme čas mezi koncerty, čím dobíjíme energii a kde hledáme odreagovaní. Klip je takovým malým náhledem do našich intimních zón, nazval bych ho obyčejným nedělním odpolednem kluků z Pipes and Pints,“ říká. Právě Warpath 82 ze zatím poslední nahrávky Found and Lost bude v playlistu aktuálních koncertů kapely. Čeští fanoušci ji mohou vidět například v pátečních programech Českých a Moravských hradů nebo na festivalech Rock for People, Mighty Sounds či Rock For Churchill. Kromě toho kapelu čekají letní koncerty v Německu, Rakousku, Polsku, Francii, Španělsku či Slovensku. „Máme na léto skvělý program, po letech jsme na četné žádosti fanoušků opět zařadili Intro - The Gael a zapracovali jsme na vlastní světelné show,“ doplňuje Vojta Kalina.

Pipes and Pints (CZ/USA) – Punkrock potkává skotské dudy
Pipes and Pints založili v roce 2006 Vojta Kalina (skotské dudy/vokály) a Tomáš Novotný, kteří sdíleli sen o kapele, která míchá punkrock, špinavý folk a country s vášní pro rock’n’roll. Pevné jádro Pipes and Pints vzniklo s příchodem Lukáše Vincoura, Ondry Balvína a Američana Syco Mika, který kvůli kapele zrušil svůj návrat z Rakouska do Kalifornie a přesídlil do Prahy. Neukojitelná chuť koncertovat nemohla nikoho nechat na pochybách, že to Pipes and Pints s hraním myslí opravdu vážně. Potvrdilo to i EP nahrané v prosinci 2008, které zaznamenalo velký ohlas a skupina s ním neváhali vyrazit do světa. Na prvních turné stihli Pipes and Pints odehrát desítky koncertů a předskakovat kapelám jako jsou Social Distortion, Deadline, The Old Firm Casuals nebo Mad Sin.

K natáčení druhé nahrávky si kapela přizvala Dariana Rundalla, kalifornského producenta, který pracoval se skupinami jako Pennywise, US Bombs nebo Suicidal Tendencies. Novinka Found and Lost přinesla Pipes and Pints nejen nekonečné množství článků a recenzí v českých a zahraničních periodikách, ale především ohlas fanoušků a vyprodané sály na turné po ČR, Slovensku, Německu, Rakousku, Polsku, Francii, Španělsku a Rusku. S novým albem se Pipes and Pints navíc dočkali úspěchu v každoročních cenách akademie hudebních cen Anděl, která ocenila Found and Lost jako nejlepší desku roku 2012 v kategorii punk/hardcore. V koncertování muzikanti nepolevují ani letos. Nedávno se vrátili z povedeného úspěšného turné po Evropě a nemusí ani vybalovat, protože je čeká nabitá letní festivalová sezóna jak v zahraniční tak v ČR, kde se ukáží třeba na putovní přehlídce České a Moravské Hrady.

Datum:15.06.2015 00:00
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama