Malta Jazz Festival 16. - 19. 7. 2015, zdroj: TMI
Malta Jazz Festival 16. - 19. 7. 2015, zdroj: TMI

Malta Jazz Festival

12.06.2015 09:00

16. - 19. července 2015 se bude na Maltě konat Jazzový festival. Slaví již 25 let a bude to oslava různých proudů jazzu.

Letošní ročník Jazzového festivalu potrvá 4 dny, na místo tradičních tří večerů. Čtvrtý den bude nazvaný jako Commonwealth JazzDay, podporovaný CHOGM Malta. Diváci se mohou těšit na dva významné umělce – saxofonistu Soweta Kinch z Velké Británie, který vkládá do jazzu rap, a na basistu Richarda Bona z Kamerunu, je velmi populární v Paříži a New Yorku.

Tento ročník můžeme nazvat oslavou různých proudů jazzu“, poznamenal ředitel festivalu pan Sandro Zerafa. „Letos si klademe za cíl oslovit jak náruživé posluchače jazzu, tak i přivést posluchače ´amatéry´“.

Na festivalu vystoupí několik oceněných umělců Grammy, mezi nimi je kubánský pianista. Chucho Valdes, který vystoupí jako první v Ta´Liesse spolu s Irakere 40 a vzdá hold svému orchestru, který založil v roce 1973. Dalšími nositeli Grammy jsou Danilo Perez, John Patitucci a Brian Blade, známí pod názvem „Children of the Light“ a jako součást kvarteta Wayna Shortera. Všichni tři jsou považování za hlavní protagonisty letošního festivalu.

Další legendou, která letos vystoupí, jsou Dave Holland společně s Chrisem Potterem, jedním z nejznámějších saxofonistů současné jazzové scény.
Kurt Elling – další držitel Grammy přednese své písně o lásce, zpívat je bude v krásném prostředí Velkého přístavu. Kurt Elling je nejvíce populární zpěvák své generace.
Kytarista Joe Cohn, kterého kolega Pat Metheny označil jako „neuvěřitelného improvizujícího hudebníka“, je jedním z nejrespektovanějších kytaristů v New Yorku.

Novinkou bude orchestr „Mladých jazmanů“, který je součástí nové iniciativy, zvané „The Fringe“ (experimentální). Mladý orchestr bude účinkovat na maltském festivalu poprvé pod vedením saxofonistky Gabriele Comeglio, velmi populární v Itálii a pianisty/aranžéra Claudia Angeleri, ředitele Centro Didattico Produzione Musica. Oba dva budou rovněž vyučovat v letním jazzovém táboře. S touto iniciativou se počítá i do dalších ročníků.

Živé koncerty nebudou jen v hlavním městě ve Vallettě, ale v rámci celého ostrova. K dispozici bude výuka jazzu zdarma, soutěž mladých umělců v rámci Malta Jazz Contest. Výuka bude probíhat ve hře na klavír, kytaru, saxofon, basu a hudební aranžmá. Akce je podporovaná nadací Valleta 2018.

Vstupenky je možné zakoupit buď na jednotlivá představení, nebo jako balíčky. Cena jednodenní vstupenky je 30 EUR.

Malta Jazz Festival je organizovaný Arts Council Malta za podpory CHOGM Malta 2015, nadace Valletta 2018, hotelu Phoenicia, Cyberpass, MTA a TVM.

Program festivalu
čtvrtek 16. 7. 2015
Kris Spiteri – Noir Project
Joe Cohn Quartet feat. Yutaka Shiina
Kurt Elling Passion World
pátek 17. 6. 2015
Anthony Camilleri Quartet
David Binney Avenija
Dave Holland/Chris Potter/Lionel Loueke/Eric Harland
sobota 18. 6. 2015
„The Fringe“ Youth Jazz Essemble
Danilo Perez/John Patitucci/Brian Blade: Children of the Light
Chuco Valdes Irakere 40
neděle 19. 6. 2015 – Commonwealth Jazz Day
3. edice umělecké soutěže Malta Jazz
Soweto Kinch Quartet
Richard Bona

Více informací naleznete na www.maltajazzfestival.org

Datum:12.06.2015 09:00
Reklama

MMA událost roku

O víkendu proběhl v pražské O2 aréně jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace OKTAGON MMA.

3 nejlepší masáže

Vyzkoušejte kouzlo thajských masážích, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

Život mezi paragrafy

Legenda českého krasobruslení a advokacie, Gerhardt Bubník, ve své autobiografii bilancuje i odkrývá aféry.

Brunello Cucinelli slaví

Italská luxusní značka oslavila 40. výročí svého působení v rodném kraji svého zakladatele - městečku Solomeo v oblasti Perugia.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama