Slavnostní ceremonie a představování hráčů
Finále bylo zahájenoO přestávce se věnuje pozornost také koni rozhodčíhoŠéfredaktor David Radil obklopený ženami, po pravici je Ulrike Schneider, členka klubu Aviator Polo klub Herečka Bára Štěpánová s malířem Václavem Florianem

Atmosféra pólo zápasů

07.06.2015 00:00

Velké finále bylo oficiálně zahájeno uvítací ceremonií za účasti zástupců mexického velvyslanectví. Do souboje o prestižní pohár se přihlásily čtyři týmy o čtyřech hráčích s handicapem +3. Hráči, mezi nimiž jsou jak nadšení amatéři, tak i profesionálové, pochází nejen z Evropy, ale i jiných zemí světa. Kdo vyhrál, vůbec není podstatné, důležité je, že se všichni dobře bavili.
Součástí celodenního programu byla také možnost si vyzkoušet pólo na dřevěném koni, projížďky na ponících, testovací jízdy BMW, poslouchat živou kapelu a ještě mnohem více.
Atmosféra pólo zápasů je podmanivá, stejně tak i dění mimo hřiště. Řada návštěvníků přišlo na pólo vůbec poprvé ve svém životě a o pravidlech toho věděli jen velice málo, a tak si dovolujeme samotný sport přiblížit alespoň touto cestou našim čtenářům.

Koňské pólo – jeden z nejstarších týmových sportů na světě

První dochované záznamy hovoří o tom, že koňské pólo se s největší pravděpodobností začalo hrát před 2500 lety. A pozor, od té doby se téměř nezměnilo.
Nejlepšími koňmi pro pólo jsou kříženci argentinských criollos a anglických plnokrevníků s kohoutkovou výškou do 150 centimetrů. Těmto koním se říká pólo pony, ale nejsou zapsáni jako samostatné plemeno. Pro pólo lze však vycvičit více plemen. V Argentině se ročně rodí stovky hříbat, avšak jen 5–10 % z nich projde náročnými testy a svými vlastnostmi se pro pólo hodí.
Pólo hrají proti sobě dva týmy složené ze čtyř jezdců na koních. Hřiště pro pólo má rozměry 274 x 146 metrů. Zápas mívá zpravidla čtyři části, které se nazývají chukka (čaka) trvající 7 minut (některé zdroje uvádí 7 minut a 30 vteřin) čistého času a jsou oddělovány přestávkami v délce 3–5 minut. Na hřišti póla je několik čar odpalu ve vzdálenosti 27, 39 a 54 metrů. Branky jsou postaveny ze dvou tyčí vzdálených od sebe 763 centimetrů - nemají branky horizontální břevno. U každé brány jsou dva brankoví rozhodčí, kteří sledují, zda míček prošel bránou regulérně. Zápas pak řídí hlavní rozhodčí, kterému pomáhají rozhodčí čároví. Podle tradice se diváci například v poločase účastní zadupávání drnů na hřišti způsobených kopyty koní.
Každý hráč má přidělený tkz. handicap. Ten se pohybuje v rozmezí -2 až +10. Součtem handicapů členů týmu je určen týmový handicap. Rozdíl týmových handicapů je výchozím skóre zápasu. Pokud jedno družstvo budou tvořit naprostí začátečníci a druhé profesionálové, zápas začne se skóre 48:0 – začátečníci tedy budou mít náskok 48 bodů.
K vybavení hráče patří pálka (mallet), rukavice, přilba a chrániče kolen. Hráč musí pálku držet v pravé ruce, čímž mají leváci hru poněkud ztíženou. S jedním koněm hráč odehraje maximálně dvě části (čaky) hry. Nejlepšího koně si nechává na poslední část hry, ve které se zápas většinou rozhoduje. Míček je vyroben z plastu nebo z kořene vrby. Kůň vždy musí mít na nohou bandáže, které ho chrání před nechtěným úderem pálkou. Ocas má zapletený, aby se do něj pálka nezamotala.
 
Datum:07.06.2015 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama