Mydy Rabycad by Nino Zardalishvili
Mydy Rabycad, foto: Bet Orten

Nabitý diář Mydy Rabycad

28.05.2015 09:00

Program  Mydy Rabycad svědčí o tom, že jejich pověst dávno přesáhla hranice české kotliny. Chystají se na festival Sziget v Budapešti, poprvé si zahrají ve Velké Británii na Henley Festivalu, v Bridport Arts Center či na Maui Waui Festivalu v Thebertonu, kde jsou dokonce headlinery! Objeví se v Německu na alternativním Fusion Festivalu i mnichovském Oktoberfestu. Četné koncerty v zahraničí ale ani v nejmenším neznamenají, že by zanevřeli na tuzemské fanoušky. Vrací se na letošní United Islands of Prague, zastaví se na Českých hradech v Rožmberku a na Bezdězu, Slavonice Festu či festivalu Rock For Churchill.

Úspěšné album Glamtronic pojmenovalo styl, kterým energičtí Mydy Rabycad potvrdili jak své elektroswingové kořeny, tak originální cestu za vlastním výrazem. Správně nažhaveni se s ním nyní vypravují do světa i na domácí pódia. Tohle léto se prostě bude s Mydy Rabycad tančit všude! „Je to úžasný. Prožíváme nádherný časy - přesně tak, jak to zpíváme v pecce Good Times. Letos se nám plní několik snů najednou,“ nadšeně říká rusovlasá frontwoman Žofie Dařbujánová. Nedávno si kapela dokázala podmanit publikum v rakouských Alpách i polské jazzmany, zaujmout v metropoli nad Seinou i ve švýcarském Lausanne. Podrobný seznam koncertů na www.mydyrabycad.cz.

Zahraniční promotéři již poznali, že Mydy Rabycad mají vzácný dar oslovit široké spektrum publika bez ohledu na věk či oblíbené hudební styly. A tak zatímco 27. června to kapela rozbalí na kultovním elektronickém Fusion Festivalu na letišti v německém Lärzu severně od Berlína, známém velmi uvolněnou až anarchistickou atmosférou, o dva týdny později na Henley Festivalu v luxusním prostředí poblíž jachtařského klubu na Temži bude platit striktní black tie dress code - smoking pro pány a večerní róba pro dámy. Na festivalu během pěti dnů vystoupí mimo jiné Lionel Ritchie, Jessie J, Gipsy Kings nebo legendární novoromantici Spandau Ballet. 10. července tu Mydy Rabycad připraví půdu pro jazzovou hvězdu první velikosti - zpěváka Gregoryho Portera, který je hlavní hvězdou velkolepého programu věnovaného George Gershwinovi.

A samozřejmě velmi vysoko si cení Mydy Rabycad i toho, že byli vybráni ředitelem prestižního festivalu Sziget, aby zahráli 14. srpna na Europa Stage. „To je myslím nejvyšší meta, jaké může kapela dosáhnout v našem středoevropském prostoru, moc se na Ostrov svobody na Dunaji těšíme, a naši fanoušci z Česka a Slovenska to tam ostatně nebudou mít daleko…,” uzavírá Žofie Dařbujánová optimistické vyhlídky kapely, která se letos posune zcela jistě ještě více do zorného pole mezinárodního publika i profesionálů z branže.

Září pak přinese další zajímavé kontrasty. Zatímco 5. září v Thebertonu v hrabství Suffolk budou Mydy Rabycad pravděpodobně první českou kapelou, která vystoupí jako headliner festivalu ve Spojeném království, 26. září zahrají na mnichovském náměstí účastníkům slavného Oktoberfestu.

Aktuální a také stále průběžně aktualizovaný kalendář koncertů Mydy Rabycad je online zde. Informace, vlastní komentáře členů kapely, zábavné i dobrodružné momentky z cest a zákulisí najdete také na kapelním facebooku, twitteru a také na instagramu. Videa ze studií i pódií naleznete samozřejmě na youtube.

Mydy Rabycad před třemi lety založili suverénně swingující saxofonista Mikuláš Pejcha, výtečný basista Jan Drábek, klávesový a elektronický mág Nèro Scartch. Krátce na to začaly vznikat první písničky, jako například electroswingový remake Djanga Reinhardta s názvem Belleville. Hned v úvodu přizvali ke spolupráci dlouholetou kamarádku a především unikátní zpěvačku, rusovlasou divu Žofii Dařbujánovou. Od té doby tato čtveřice tvoří základní autorskou i interpretační sestavu, jejíž současný věkový průměr je 21 let. Nezanedbatelný podíl na skvělém soundu maji i stálí hosté: bubeník Tomáš Konůpka, kytarista Ondřej Slánský a také zpívající zvukař a manažer Petr “Kuzhell” Blažek.

Album Glamtronic se točilo v renomovaných studiích Svárov a Barrandov Sound, hlavním producentem alba je Tomáš Konůpka, jemuž sekundoval také Yarda Helešic, Risto Sokolovski nebo Lukáš Martinek, který se postaral i o finální mix. Mastering byl v rukou zkušeného Ecsona Waldeze z Biotech Studia. Na albu se hostuje také jeden z našich nejlepších kontrabasistů Josef Fečo i dechová a smyčcová sekce. Distribuci alba zajišťuje label Indies Scope. Obal CD je dílem výtvarníků s mezinárodním renomé, v Praze tvořícího designéra Pavla Fuksy a londýnské rezidentky ruského původu, ilustrátorky Kariny Eibatové. V zahraničí vyšlo album digitálně 5. května.

Datum:28.05.2015 09:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama