Tereza Brodská a Václav Vorlíček
Václav Vorlíček a Zdeněk ZelenkaGratulace k narozeninám Václava VorlíčkaModerátor Michal Jančařík

Novoměstský hrnec smíchu bude zahájen již 7. června

26.05.2015 00:00

Festival bude zahájen v neděli 7. června v 19.00 hodin soutěžním snímkem Fotograf režisérky Ireny Pavláskové. Na tiskové konferenci byly také ohlášeny všechny ceny, včetně té, která má za sebou dva ročníky - Cena za nezapomenutelné role v českých filmových a televizních komediích. Z letošního ročníku si ji odveze Viktor Preiss. Festival bude ukončen 13. června. Fundovanou patronkou celého festivalu je Jiřina Bohdalová.
Pořadatelé věří, že pro všechny návštěvníky navařili sytou i delikátní polévku složenou z úrody těch nejlepších filmových a televizních komedií uplynulého roku. Pečlivě jsme pokrájeli humor černý i bezelstný, břitký i naivní. Přidali několik hrstí emocí, dokřupava osmažili smích nekonečna barev: od letmého, prchavého, zasněného až po smích hurónský a burácivý. Všechno jsme zahustili situacemi fantazijními i reálnými.
Hlavní základnou festivalu jsou prostory novoměstského Kina 70. Program festivalu je ovšem sestaven tak, že festivalové vůně a chutě se šíří okolím kina i novoměstskými ulicemi a prostranstvími. Na návštěvníky čeká řada doprovodných akcí: koncertů, výstav, besed, tanečních vystoupení atd. Společným jmenovatelem všech festivalových aktivit je smích a dobrá nálada.
Přehlídka české filmové a televizní veseloherní tvorby bude bohatá i na doprovodný program. Těšit se všichni mohou na divácky velmi úspěšné besedy se členy filmařských delegací, koncerty na terase, festivalová soutěž amatérského filmu s workshopem Ondřeje Kepky či sekce Studentský smích, která 12. června představí tvorbu studentů filmových škol. Záměrem je zapojit do dění všechny generace návštěvníků i oslovit amatérské filmaře. Úlohu hlavního moderátora na sebe s potěšení vzal Michal Jančařík, který bude spolupracovat i s moderátory studií Českého rozhlasu.
Pořadateli festivalu jsou Městský klub Nové Město nad Metují a Město Nové Město nad Metují. Festival probíhá s podporou Královéhradeckého kraje a pod záštitou hejtmana Lubomíra France.
Filmový festival Novoměstský hrnec smíchu má primárně za cíl pobavit i sestavit aktuální měřitelnou stupnici kvality produktů české filmové a televizní tvorby v žánru komedie. Mezi členy poroty zasedne například Tereza Brodská, Václav Vorlíček, Mirek Paleček, režisér Zdeněk Zelenka, kameraman Josef Hanuš, akademický malíř Vladimír Suchánek, herec Jakub Štěpán, místostarosta Michal Beseda a ředitelka festivalu Ilona Daňková.
Festival rozdělí mezi nejlepší snímky tyto ceny:
  • Zlatý prim televizní a filmový,
  • Cenu za režii,
  • Cenu za nejlepší mužský a ženský herecký výkon,
  • Cenu Zdeňka Podskalského,
  • Cenu za výtvarný počin,
  • CENU FITES,
  • Cenu herecké asociace.
Cenou, která nakonec dala název celému festivalovému dění, je Cena diváků – Novoměstský hrnec smíchu (cena udělovaná na základě měření procent smíchu v rámci filmové projekce). O zaznamenání se stará přímo v sále Kina 70 trojice našich časoměřičů se stopkami v rukou. Dodejme pro úplnost, že snímky studentů filmových škol soutěží o cenu festivalové poroty mladých Studentský smích – cenu Pavla Melounka.

Program, vstupenky a filmy
Během festivalu bude probíhat prodej vstupenek 2 hodiny před začátkem představení. Promítané snímky uvádíme v kvalitě a formátu 2D Cinemas. Přesné časy představení, kompletní výčet prezentovaných snímků a detailní program včetně dalších doplňujících informací získáte na internetové adrese: www.hrnecsmichu.cz
 
Datum:26.05.2015 00:00
Reklama

MMA událost roku

O víkendu proběhl v pražské O2 aréně jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace OKTAGON MMA.

3 nejlepší masáže

Vyzkoušejte kouzlo thajských masážích, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

Život mezi paragrafy

Legenda českého krasobruslení a advokacie, Gerhardt Bubník, ve své autobiografii bilancuje i odkrývá aféry.

Brunello Cucinelli slaví

Italská luxusní značka oslavila 40. výročí svého působení v rodném kraji svého zakladatele - městečku Solomeo v oblasti Perugia.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama