Tereza Brodská a Václav Vorlíček
Václav Vorlíček a Zdeněk ZelenkaGratulace k narozeninám Václava VorlíčkaModerátor Michal Jančařík

Novoměstský hrnec smíchu bude zahájen již 7. června

26.05.2015 00:00

Festival bude zahájen v neděli 7. června v 19.00 hodin soutěžním snímkem Fotograf režisérky Ireny Pavláskové. Na tiskové konferenci byly také ohlášeny všechny ceny, včetně té, která má za sebou dva ročníky - Cena za nezapomenutelné role v českých filmových a televizních komediích. Z letošního ročníku si ji odveze Viktor Preiss. Festival bude ukončen 13. června. Fundovanou patronkou celého festivalu je Jiřina Bohdalová.
Pořadatelé věří, že pro všechny návštěvníky navařili sytou i delikátní polévku složenou z úrody těch nejlepších filmových a televizních komedií uplynulého roku. Pečlivě jsme pokrájeli humor černý i bezelstný, břitký i naivní. Přidali několik hrstí emocí, dokřupava osmažili smích nekonečna barev: od letmého, prchavého, zasněného až po smích hurónský a burácivý. Všechno jsme zahustili situacemi fantazijními i reálnými.
Hlavní základnou festivalu jsou prostory novoměstského Kina 70. Program festivalu je ovšem sestaven tak, že festivalové vůně a chutě se šíří okolím kina i novoměstskými ulicemi a prostranstvími. Na návštěvníky čeká řada doprovodných akcí: koncertů, výstav, besed, tanečních vystoupení atd. Společným jmenovatelem všech festivalových aktivit je smích a dobrá nálada.
Přehlídka české filmové a televizní veseloherní tvorby bude bohatá i na doprovodný program. Těšit se všichni mohou na divácky velmi úspěšné besedy se členy filmařských delegací, koncerty na terase, festivalová soutěž amatérského filmu s workshopem Ondřeje Kepky či sekce Studentský smích, která 12. června představí tvorbu studentů filmových škol. Záměrem je zapojit do dění všechny generace návštěvníků i oslovit amatérské filmaře. Úlohu hlavního moderátora na sebe s potěšení vzal Michal Jančařík, který bude spolupracovat i s moderátory studií Českého rozhlasu.
Pořadateli festivalu jsou Městský klub Nové Město nad Metují a Město Nové Město nad Metují. Festival probíhá s podporou Královéhradeckého kraje a pod záštitou hejtmana Lubomíra France.
Filmový festival Novoměstský hrnec smíchu má primárně za cíl pobavit i sestavit aktuální měřitelnou stupnici kvality produktů české filmové a televizní tvorby v žánru komedie. Mezi členy poroty zasedne například Tereza Brodská, Václav Vorlíček, Mirek Paleček, režisér Zdeněk Zelenka, kameraman Josef Hanuš, akademický malíř Vladimír Suchánek, herec Jakub Štěpán, místostarosta Michal Beseda a ředitelka festivalu Ilona Daňková.
Festival rozdělí mezi nejlepší snímky tyto ceny:
  • Zlatý prim televizní a filmový,
  • Cenu za režii,
  • Cenu za nejlepší mužský a ženský herecký výkon,
  • Cenu Zdeňka Podskalského,
  • Cenu za výtvarný počin,
  • CENU FITES,
  • Cenu herecké asociace.
Cenou, která nakonec dala název celému festivalovému dění, je Cena diváků – Novoměstský hrnec smíchu (cena udělovaná na základě měření procent smíchu v rámci filmové projekce). O zaznamenání se stará přímo v sále Kina 70 trojice našich časoměřičů se stopkami v rukou. Dodejme pro úplnost, že snímky studentů filmových škol soutěží o cenu festivalové poroty mladých Studentský smích – cenu Pavla Melounka.

Program, vstupenky a filmy
Během festivalu bude probíhat prodej vstupenek 2 hodiny před začátkem představení. Promítané snímky uvádíme v kvalitě a formátu 2D Cinemas. Přesné časy představení, kompletní výčet prezentovaných snímků a detailní program včetně dalších doplňujících informací získáte na internetové adrese: www.hrnecsmichu.cz
 
Datum:26.05.2015 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama