Produkty Vitalvibe

Blahodárné červené bobule

23.03.2015 07:00

Když si dnes zadáte v internetovém vyhledávači slovo goji, vyjede přes 14 milionů odkazů. To už je slušné číslo, které svědčí o tom, že kustovnice čínská je fenoménem dnešní doby. Ptáte se proč? Co pozitivního může přinést dnešním mužům? Kustovnice patří mezi superpotraviny, které mají prokazatelně blahodárné účinky na lidský organismus. Ovšem není to jen goji, které se pyšní životodárnými a afrodiziakální účinky!

Superpotraviny obsahují ve vysokém podílu látky, kterých se nám nedostává v potřebné míře v běžných potravinách. Jinými slovy se jedná o nejkoncentrovanější a výživově nejbohatší potraviny na světě, jež jsou ověřené stovkami generací našich předků. Všechny živiny se vyskytují v přirozené podobě, čímž mnohonásobně převyšují účinnost izolovaných, popř. chemicky vyrobených variant. Navíc se komplexní bioaktivní látky vzájemně podporují, takže je účinek těchto potravin mnohonásobně vyšší než účinek izolovaných živin. Superpotraviny neprocházejí významným průmyslovým zpracováním, takže zůstává zachována jejich komplexnost a maximální užitek pro organismus.

Blahodárné červené bobule
Právě goji patří mezi nejvýživnějšími plody na naší planetě a považuje se za zdroj dlouhověkosti, síly a sexuální potence. Obsahuje 18 druhů aminokyselin - včetně všech osmi esenciálních, 21 stopových minerálů, je bohatým zdrojem karotenoidů a vitamínu C, zachovává neporušenost DNA a zpomaluje stárnutí kůže. Obsažené aminokyseliny pomáhají při regeneraci, široké spektrum vitamínu B podporuje nervový systém. Kustovnice čínská významně zlepšuje kvalitu krve - zvyšuje činnost bílých krvinek a odkyseluje krev, účinně detoxikuje a optimalizuje funkce organismu.

V Číně se kustovnici přezdívá „šťastné ovoce“ a koluje o ní pověst, že lidé konzumující ji pravidelně, se stanou šťastnými a budou se stále smát. Keře goji se podobají vinné révě a rostou z milión let staré půdy v chráněných údolích v divokých oblastech vnitřního Mongolska a Tibetu. V okolí se nesmějí pěstovat jiné plodiny, aby keře neohrozily nákazami, takže bobule jsou geneticky silné a není třeba je sířit. Sklízejí se setřesením plodů na podložku a usušením ve stínu. Goji je v Asii uctíváno pro svou schopnost podpořit dlouhověkost, zdraví a dobrou náladu. Jedná se o přirozené afrodiziakum, jež má protizánětlivé účinky, podporuje imunitu a u mužů zvyšuje produkci spermatu.

Není panák jako panák
Skvělé je, že goji můžeme konzumovat kdykoli a kdekoli - stačí jen vzít si hrstku denně, přidat do smoothie či do kaše nebo rozmixovat do libovolného receptu. Kustovnice je extrémně výživná a skvěle chutná. Další variantou, jak využít blahodárné účinky kustovnice, je 100% BIO šťáva z goji. Získává se nejšetrnějším procesem lisování čerstvých plodů kustovnice zastudena a při zpracování je kladen vysoký důraz na kontrolu a uchování mimořádných vlastností plodů. Pro zajímavost - na jeden litr 100% goji šťávy je třeba zpracovat 6 kg zralých červených bobulí. Takže pánové - na zdraví!

Mnozí z nás jsou zastánci výrobků, které se podobají těm z lékárny, jen jsou založené na přírodní bázi. Takovýmto produktem s vysokým podílem kustovnice je „Goji and Schisandra Drops“. Tato výjimečná, vysoce koncentrovaná tinktura z extraktu goji pocházejícího z pohoří Ťan-šan a čerstvě nasbírané divoké schizandry z mandžuského pohoří Čchang-paj překvapuje svojí vrstevnatou chutí a širokou škálou příznivých účinků.

Pět elementů v jednom super-ovoci
Schisandra se pyšní přízvisky „bylina, jež umí vše“ a „ovoce pěti chutí“. Dle tradiční čínské medicíny rozvíjí a ochraňuje životní energii, při dlouhodobém pravidelném užívání podporuje vitalitu a krásu. Podobně jako goji čistí krev, podporuje mysl, pomáhá udržovat dobrou paměť a zachovávat sexuální energii. Navíc přispívá ke krásné pokožce. Jedná se o dřevitou popínavou rostlinu původem z lesů Severní Číny a ruského Dálného východu, kde se dokonale přizpůsobila drsným klimatickým podmínkám. Dosahuje výšky deseti metrů a na konci léta dozrávají hrozny světle červených bobulí. Tyto plody jsou typické tím, že kombinují kyselou, hořkou, pikantní, sladkou a slanou chuť - tradiční čínská medicína hovoří o “podstatě pěti elementů” (dřeva, ohně, země, kovu, vody). Dokud jsou tyto energie v dokonalé rovnováze, lidská bytost je považována za zdravou. Schisandra pomáhá čistit celý organismus, podporuje trávení a přispívá ke zdraví jater. Zpomaluje stárnutí buněk, zlepšuje fyzickou a mentální souhru a přispívá k psychickému blahobytu a lepší koncentraci.

Plody schisandry se nevyskytují pouze jako tonikum, ale můžete je užívat i ve formě prášku, který rozmícháte s vodou, do ovocné či zeleninové šťávy nebo přidáte do smoothie. Jen je v tomto případě dobré mít na paměti, že prášek z schisandry má silnou a unikátní chuť, kterou lze obtížně přebít ostatními potravinami. V Číně se zralé bobule používají pro přípravu léčivých čajů a polévek.

Pokud tedy, pánové, hledáte vzpruhu pro organismus, dobíječ energie i afrodiziakum, inspirujte se přírodou a vyzkoušejte šťastné ovoce a ovoce pěti chutí! Protože to je přesně to, co pro nás příroda jako přirozený a zdravý životabudič připravila!

Vitalvibe
Datum:23.03.2015 07:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama