FESTKA #MADE4CHAMPS
FESTKA #MADE4CHAMPSFESTKA #MADE4CHAMPSFESTKA #MADE4CHAMPSFESTKA #MADE4CHAMPSFESTKA #MADE4CHAMPSFESTKA #MADE4CHAMPS

Festka #MADE4CHAMPS

19.02.2015 08:00

Snem a cílem společnosti Festka bylo od jejího založení stavět závodní kola. Po čtyřech letech vývoje letos začínají kola Festka sedlat profesionální závodníci. Jako první začal na dráze šlapat do pedálů kola Festka vice-mistr světa Vojtěch Hačecký. Rám pro Ondřeje Sosenku, který se na jaře pokusí překonat rekord v hodinovce, je právě ve vývoji. Během roku Festka představí řadu dalších jezdců, pro něž postaví závodní kola na míru.

Rok 2015 je pro Festku rokem, kdy naplno vstupuje do závodní cyklistiky. Protože noví šampióni se rodí z týmů, rozhodla se Festka v rámci kampaně s názvem #MADE4CHAMPS podpořit svou speciální nabídkou cenově zvýhodněných rámů a kol týmy o čtyřech a více jezdcích.

„Pro stávající i budoucí týmy jsme připravili speciální zvýhodněné ceny, za které je možné objed-nat rámové sety Festka, zapletená kola Rocket Wheels, nebo celá kola osazená vybranými kom-ponenty nejvyšší kvality. Tým mohou tvořit závodníci na všech úrovních, stejně tak jako tréninkové skupiny jezdců bez závodních ambicí, pro něž je cyklistika radost,“ říká jeden ze zakladatelů značky Festka Michael Moureček.

Týmová nabídka je podmíněna jednotným designem a odběrem minimálně čtyř rámových setů Festka nebo čtyř párů zapletených kol. Materiál rámu a výběr komponentů je volitelný a poskytuje možnost různých kombinací podle preferencí a cenových možností každého člena týmu. Jednotli-vá kola budou pro každého jezdce finalizována individuálně. Objednávky budou přijímány emailem nebo telefonicky.

Píšeme historii…
„Před dvěma lety jsme se díky Projektu 200, nezávislé crowdfundingové kampani, v jejímž rámci nás řada lidí s důvěrou podpořila, dostali do pozice, v níž si teď my můžeme dovolit oplatit lidem jejich podporu a odměnit je za jejich víru v naše aktivity. #MADE4CHAMPS je naše cesta, jak pod-pořit týmy a tréninkové skupiny lidí, pro které je cyklistika stejnou vášní jako pro nás,“ doplňuje Michael Moureček.

Akce #MADE4CHAMPS startuje 26.1.2015 a končí 10.3.2015, přesně v mezinárodní den úžasnosti, který se Festka touto nabídkou rozhodla oslavit.

První týmy už vznikají
První Festka tým vznikl na sklonku roku 2014 v Austrálii a postupně se přidávají po celém světě další party a skupiny cyklo-fanoušků a závodní týmy. V současné době připravuje Festka rámy pro teamy v Portugalsku, v Japonsku, v USA, v Singapuru a v neposlední řadě v domovské Praze.

Jako první využil nabídky tým v Austrálii, který si vybral 8 rámových setů s koly Rocket Wheels a dalšími doplňky. Jezdci z týmu Festka Australia jezdí na rámech z karbonu, titanu a oceli, každý jezdec tedy využil možnosti individuální volby kola.

Modely kol Festka
Výsady profesionálních závodníků teď dostupné i tobě.

ONE
ONE jsme stavěli s ohledem na naší závodnickou minulost. Rám je extrémně tuhý, velmi stabilní ve vysokých rychlostech, velmi dobře reaguje na změnu směru, je odolný vůči mechanickému poškození (protože i profíci padají) a v neposlední řadě je opravdu full custom, což znamená, že po dohodě lze upravit snad úplně vše k maximální spokojenosti jezdce.

Rám ONE byl nominován na cenu Czech Gran Design 2014 a německý časopis Tour ho ocenil známkou 1.6, která je druhá nejvyšší v této kategorii rámů a doporučil jeho nákup pro skvělý po-měr cena/výkon.

Model Zero 2.0
Nejdostupnější kvalitní full custom rám na trhu.
Nástupce modelu ZERO. Rám je oproti původní technologii spojovaný technologií tube to tube se závěrečnou laminací připomínající spojky. Vzhled spojkovaných rámů v záplavě všemožně tvaro-vaných trubek vynikne a okouzlí. Vložili jsme do vylepšení všechny vychytávky a zkušenosti z rámu ONE. Rám je pohodlný a úžasně odolný. Velmi vysoká jízdní stabilita zaujme nejen vysoké a těžké jezdce.

Rám byl nominován na cenu Czech Grand Design 2014 a byl vyhlášen časopisem Dolce Vita vý-robkem roku 2014.

Asphalt
Letecký materiál převtělený do pozemní rakety.
Titan je nejluxusnější materiál na výrobu kol. Dobrý titanový rám umí udělat málokdo a odkazuje to na vyspělost výrobce i vybraný vkus zákazníka. Titanové kolo je lehké a pohodlné. Titan velmi dobře odolává všem podmínkám a v podstatě nedochází k jeho únavě. Rám si tak po celou dobu životnosti zachovává stejnou charakteristiku = je stále jako nový. Titan se dá leštit, pískovat i lako-vat. Rám bez laku ukáže kvalitu svárů, a pokud je tak úžasné dotýkat se takového rámu, jet na něm je přímo nebeské. Titanové kolo ocení všichni od začátečníků po výkonnostní jezdce. Titan je volbou každého pilota.

XCr Modern
Zapomeňte na heavy metal, tohle je hard core.
Nerezová ocel je fascinující materiál, ze kterého se dělají rámy s puncem šperku. Modern je naše odpověď na to, jestli se dá z oceli postavit moderně vypadající kolo. Je to stroj, který respektuje poslední trendy mezi komponenty. Zapomeňte na diskomfort běžné karbonové produkce a roz-mazlete se kolem, které je krásné, pohodlné a výkonné.

XCr Classic
Rám dokazující, že stará láska nerezaví.
Moderní materiál se vzhledem klasiky. Klasický vzhled rámu nikdy nezestárne. Je krásný a stále bude mít spoustu milovníků. Pro ně i pro vás je určený rám Festka XCr Classic. Rám je přes svou noblesu mimořádně pohodlný a vhodný i na nezpevněné cesty a velmi dlouhé jízdy.

RACER
Nejlepší poměr cena/výsledková listina.
Tohle není kolo, to je profesionální nářadí.
Na oceli se dá velmi dobře závodit a tento rám je toho důkazem. Jedny z nejlehčích ocelových trubek na trhu zajišťují rámu rozumnou váhu. Vysoká pevnost materiálu a profilování trubek zajiš-ťují rámu vysokou jízdní stabilitu. Rám je vhodný pro výkonnostní jezdce. Jde vám o posun a vý-sledky?

O Festce
Festka byla založena v roce 2010 s cílem vyrábět zakázková kola nejvyšší kvality. Vyrábíme kola z oceli, titanu a karbonu. Od samého začátku sázíme na vlastní vývoj. V titanu jsme navázali na historii značky Morati, hlavní vývojář této zaniklé značky je nyní šéfem vývoje titanových rámů ve společnosti Festka. Na rámech jeho konstrukce získala řada závodníků titul Mistra světa.

V karbonu je vývoj rámů Festka úzce spjat se sušickou firmou CompoTech, jež patří k předním producentům a vývojářům karbonových komponentů, které najdete ve vozech Formule 1, závod-ních super jachtách, či v automobilech Tesla. Spojení vývojových týmů a sdílení patentů dává společnosti Festka možnost ladit rám kola pro každého jezdce individuálně, přesně podle jeho potřeb. Festka dokáže uspokojit požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků a to nejen ve smyslu “ušití” rámu na postavu jezdce, ale je schopna ovlivnit také pevnost, pohodlí a odolnost rámu. Jízdní vlastnosti rámů Festka nedávno nekompromisně testoval např. německý časopis Tour (obdoba D-Testu) a potvrdil jejich vysokou pevnost a skvělou jízdní stabilitu. Výroba veškerých produktů a strojů Festka je ryze lokální, pouze uhlíkové vlákno je nakupováno v Japonsku. V roce 2013 založila Festka dceřinou značku Rocket Wheels, která se soustředí na vyplétání karbonových kol.

Více informací o #MADE4CHAMPS najdete na webu http://www.festka.com/made4champs/ a pod hashtagem MADE4CHAMPS na sociálních sítích Instagram, Facebook a Twitter.

Datum:19.02.2015 08:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama