Zdroj: Fargo, AMC
Zdroj: Fargo, AMCZdroj: Fargo, AMC

Seriál Fargo není jen remake legendárního filmu

23.01.2015 15:50

Americká filmová kriminálka Fargo bratrů Coenových si od svého uvedení stihla zajistit status kultu. To začíná pomalu platit také o stejnojmenné minisérii, jíž má na svědomí producent a scénárista Noah Hawley. Tomuto tvůrci se i s pomocí bratří Coenových, kteří se podíleli na scénáři, podařilo zdánlivě nemožné, když svou adaptací zdárně navázal na dílo legendární filmovou předlohu z devadesátých let.

Ještě před uvedením byl seriál Fargo mnohými pasován do role outsidera a byl mu předpovídán neúspěch. Jak krutě si tito škarohlídové mýlili! Důležité je, že seriál jen tupě nekopíruje film, místo toho jej vhodně adaptuje. Zůstala tak zimní atmosféra i zásadní motivy, jinak jde však o zbrusu nový a od základů přepracovaný počin. Všech deset dílů minisérie tak zhltnete jako malinu. Vypravěčský um Noaha Hawleyho je patrný především z toho, jak skvostně dokáže podávat tak komplikovaný děj plný násilí, ale i břitkého a nenuceného černého humoru. Na druhou stranu jistě velmi pomohla skutečnost, že se na scénáři podíleli také bratři Coenové.

V tomto ohledu má navíc Hawley velké štěstí, že v jeho televizním projektu účinkovala taková plejáda hvězdných jmen v čele s Billy Bob Thorntonem (Smrtící bumerang, Jednoduchý plán) a Martinem Freemanem (Bilbo Pytlík z trilogie Hobit). Ani jeden z nich přitom nehraje žádného klaďase. Zatímco Freeman ztvárňuje ubohého pojišťovacího agenta Lestera Nygaarda, Thornton si střihl roli nájemného vraha. Oba však rozehrávají nadmíru skvostný herecký koncert, a i díky nim je seriál Fargo u publika tak oblíbený. O kvalitě seriálu Fargo pak kromě popularity u diváků svědčí také řada ocenění v čele s Emmy a Zlatými glóby.
Fargo můžete sledovat od 28. ledna na stanici AMC.

Synopse seriálu Fargo:
Lester Nygaard (Martin Freeman) je nešťastně ženatý a životní mizérií zmítaný pojišťovák ze zasněženého městečka Bemidji v Minnesotě. Bemidji je typický zapadákov, kde chcípnul pes, to se však změní s příjezdem tajemného cizince Lorne Malva (Billy Bob Thornton), po jehož nástupu na scénu se odehraje série brutálních vražd, jimž padne za oběť také šéf místní policie. A právě tato událost zásadně ovlivní především osud pojišťováka Nygaarda. Jak? To už vám prozrazovat nebudeme.

Fargo
Krimi / Drama / Komedie
USA, 2014, 10x70 min
Režie: Adam Bernstein
Scénář: Noah Hawley
Kamera: Matthew J. Lloyd
Hrají: Joshua Close, Shawn Doyle, Julie Ann Emery, Martin Freeman, Colin Hanks, Glenn Howerton, Joey King, Brian Markinson, Bob Odenkirk, Susan Park, Oliver Platt, Billy Bob Thornton, Kate Walsh, Leah Cairns, Adam Goldberg, Allison Tolman, Keith Carradine

Datum:23.01.2015 15:50
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama