Zdroj: Fargo, AMC
Zdroj: Fargo, AMCZdroj: Fargo, AMC

Seriál Fargo není jen remake legendárního filmu

23.01.2015 15:50

Americká filmová kriminálka Fargo bratrů Coenových si od svého uvedení stihla zajistit status kultu. To začíná pomalu platit také o stejnojmenné minisérii, jíž má na svědomí producent a scénárista Noah Hawley. Tomuto tvůrci se i s pomocí bratří Coenových, kteří se podíleli na scénáři, podařilo zdánlivě nemožné, když svou adaptací zdárně navázal na dílo legendární filmovou předlohu z devadesátých let.

Ještě před uvedením byl seriál Fargo mnohými pasován do role outsidera a byl mu předpovídán neúspěch. Jak krutě si tito škarohlídové mýlili! Důležité je, že seriál jen tupě nekopíruje film, místo toho jej vhodně adaptuje. Zůstala tak zimní atmosféra i zásadní motivy, jinak jde však o zbrusu nový a od základů přepracovaný počin. Všech deset dílů minisérie tak zhltnete jako malinu. Vypravěčský um Noaha Hawleyho je patrný především z toho, jak skvostně dokáže podávat tak komplikovaný děj plný násilí, ale i břitkého a nenuceného černého humoru. Na druhou stranu jistě velmi pomohla skutečnost, že se na scénáři podíleli také bratři Coenové.

V tomto ohledu má navíc Hawley velké štěstí, že v jeho televizním projektu účinkovala taková plejáda hvězdných jmen v čele s Billy Bob Thorntonem (Smrtící bumerang, Jednoduchý plán) a Martinem Freemanem (Bilbo Pytlík z trilogie Hobit). Ani jeden z nich přitom nehraje žádného klaďase. Zatímco Freeman ztvárňuje ubohého pojišťovacího agenta Lestera Nygaarda, Thornton si střihl roli nájemného vraha. Oba však rozehrávají nadmíru skvostný herecký koncert, a i díky nim je seriál Fargo u publika tak oblíbený. O kvalitě seriálu Fargo pak kromě popularity u diváků svědčí také řada ocenění v čele s Emmy a Zlatými glóby.
Fargo můžete sledovat od 28. ledna na stanici AMC.

Synopse seriálu Fargo:
Lester Nygaard (Martin Freeman) je nešťastně ženatý a životní mizérií zmítaný pojišťovák ze zasněženého městečka Bemidji v Minnesotě. Bemidji je typický zapadákov, kde chcípnul pes, to se však změní s příjezdem tajemného cizince Lorne Malva (Billy Bob Thornton), po jehož nástupu na scénu se odehraje série brutálních vražd, jimž padne za oběť také šéf místní policie. A právě tato událost zásadně ovlivní především osud pojišťováka Nygaarda. Jak? To už vám prozrazovat nebudeme.

Fargo
Krimi / Drama / Komedie
USA, 2014, 10x70 min
Režie: Adam Bernstein
Scénář: Noah Hawley
Kamera: Matthew J. Lloyd
Hrají: Joshua Close, Shawn Doyle, Julie Ann Emery, Martin Freeman, Colin Hanks, Glenn Howerton, Joey King, Brian Markinson, Bob Odenkirk, Susan Park, Oliver Platt, Billy Bob Thornton, Kate Walsh, Leah Cairns, Adam Goldberg, Allison Tolman, Keith Carradine

Datum:23.01.2015 15:50
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

Život mezi paragrafy

Legenda českého krasobruslení a advokacie, Gerhardt Bubník, ve své autobiografii bilancuje i odkrývá aféry.

Brunello Cucinelli slaví

Italská luxusní značka oslavila 40. výročí svého působení v rodném kraji svého zakladatele - městečku Solomeo v oblasti Perugia.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
17.11.2018

Noc divadel 2018

Třetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což určilo i téma letošního ročníku: Česko-slovenská divadelní spolupráce.

Reklama