Zdroj: Fargo, AMC
Zdroj: Fargo, AMCZdroj: Fargo, AMC

Seriál Fargo není jen remake legendárního filmu

23.01.2015 15:50

Americká filmová kriminálka Fargo bratrů Coenových si od svého uvedení stihla zajistit status kultu. To začíná pomalu platit také o stejnojmenné minisérii, jíž má na svědomí producent a scénárista Noah Hawley. Tomuto tvůrci se i s pomocí bratří Coenových, kteří se podíleli na scénáři, podařilo zdánlivě nemožné, když svou adaptací zdárně navázal na dílo legendární filmovou předlohu z devadesátých let.

Ještě před uvedením byl seriál Fargo mnohými pasován do role outsidera a byl mu předpovídán neúspěch. Jak krutě si tito škarohlídové mýlili! Důležité je, že seriál jen tupě nekopíruje film, místo toho jej vhodně adaptuje. Zůstala tak zimní atmosféra i zásadní motivy, jinak jde však o zbrusu nový a od základů přepracovaný počin. Všech deset dílů minisérie tak zhltnete jako malinu. Vypravěčský um Noaha Hawleyho je patrný především z toho, jak skvostně dokáže podávat tak komplikovaný děj plný násilí, ale i břitkého a nenuceného černého humoru. Na druhou stranu jistě velmi pomohla skutečnost, že se na scénáři podíleli také bratři Coenové.

V tomto ohledu má navíc Hawley velké štěstí, že v jeho televizním projektu účinkovala taková plejáda hvězdných jmen v čele s Billy Bob Thorntonem (Smrtící bumerang, Jednoduchý plán) a Martinem Freemanem (Bilbo Pytlík z trilogie Hobit). Ani jeden z nich přitom nehraje žádného klaďase. Zatímco Freeman ztvárňuje ubohého pojišťovacího agenta Lestera Nygaarda, Thornton si střihl roli nájemného vraha. Oba však rozehrávají nadmíru skvostný herecký koncert, a i díky nim je seriál Fargo u publika tak oblíbený. O kvalitě seriálu Fargo pak kromě popularity u diváků svědčí také řada ocenění v čele s Emmy a Zlatými glóby.
Fargo můžete sledovat od 28. ledna na stanici AMC.

Synopse seriálu Fargo:
Lester Nygaard (Martin Freeman) je nešťastně ženatý a životní mizérií zmítaný pojišťovák ze zasněženého městečka Bemidji v Minnesotě. Bemidji je typický zapadákov, kde chcípnul pes, to se však změní s příjezdem tajemného cizince Lorne Malva (Billy Bob Thornton), po jehož nástupu na scénu se odehraje série brutálních vražd, jimž padne za oběť také šéf místní policie. A právě tato událost zásadně ovlivní především osud pojišťováka Nygaarda. Jak? To už vám prozrazovat nebudeme.

Fargo
Krimi / Drama / Komedie
USA, 2014, 10x70 min
Režie: Adam Bernstein
Scénář: Noah Hawley
Kamera: Matthew J. Lloyd
Hrají: Joshua Close, Shawn Doyle, Julie Ann Emery, Martin Freeman, Colin Hanks, Glenn Howerton, Joey King, Brian Markinson, Bob Odenkirk, Susan Park, Oliver Platt, Billy Bob Thornton, Kate Walsh, Leah Cairns, Adam Goldberg, Allison Tolman, Keith Carradine

Datum:23.01.2015 15:50
Reklama

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Metronome bude letos opět cashless

Metropolitní festival Metronome Festival Prague bude letos opět cashless. Peněženky si tak účastníci mohou nechat doma.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama