K2 – KRÁLOVNA HOR
K2 – KRÁLOVNA HORK2 – KRÁLOVNA HORK2 – KRÁLOVNA HORK2 – KRÁLOVNA HORK2 – KRÁLOVNA HOR

K2 - Královna hor

12.12.2014 08:00

Jozef Rakoncaj, Peter Habeler a Juanito Oirzabal slavnostně pokřtili novou výpravnou publikaci K2 – KRÁLOVNA HOR. Autorem textu knihy i řady fotografií je Pavel Bém, který K2 zdolal jako třetí Čech v historii; společně s ním ji pokořil také Peter Hámor. Tomu patří na K2 historicky druhé místo mezi slovenskými horolezci.

Kniha je věnována úspěšné česko-slovenské horolezecké expedici, která 1. srpna 2012 pokořila vrchol druhé nejobávanější osmitisícovky světa.

Výtěžek z prodeje knihy bude věnován nadaci NALA, která podporuje děti v Tibetu a Nepálu.

Kniha popisuje na pozadí šedesátileté historie světového a československého karákoramského horolezectví. Předmluva pochází z pera horolezeckých legend: Kurta Diembergera, Petera Habelera, Jozefa Rakoncaje a Juanita Oiarzabala. Publikace obsahuje slavná jména a přehledně seřazené příběhy světového horolezectví. Na jejích stránkách vystupují Lino Lacedelli a Achille Compagnoni, Walter Bonatti, Reinhold Messner, Peter Habeler, Jerzy Kukuczka, Kurt Diemberger, Erhart Loretan, Gerlinde Kaltenbrunner a další.

Podrobně jsou zdokumentovány také české stopy v Karákoramu, a to prostřednictvím nejvýznamnějších jmen, jakými jsou Josef Rakoncaj, Dina Štěrbová, Leopold Sulovský, Josef Šimůnek, Soňa Vomáčková, Libor Uher, Radek Jaroš, Zdeněk Hrubý, Marek Holeček, Honza Trávníče či Zuzana Hoffmanová.

Druhou část knihy tvoří autentický deník výstupu, popisující mimo jiné drama sestupu a balancování na hraně života v zóně smrti. Nechybí podrobné mapy výstupových tras na K2, mapy trasy treku přes ledovec Baltoro, a poprvé v českém jazyce také kompletní statistiky výstupů a úmrtí na K2 v letech 1954 – 2014, precizně zpracované Eberhardem Jurgalskim.

Kniha je opatřena přehledným jmenným a místopisným rejstříkem a má 377 stran formátu 24 x 34 cm s řadou rozkládacích panoramatických fotografií. Na obdivovatele horských panoramat čeká celkem přes 800 fotografií 10 autorů, panoramatický plakát z vrcholu K2, DVD s dokumentem o výstupu a také netradiční horolezecké překvapení uvnitř knihy.

Kniha má vlastní webové stránky: www.K2KRALOVNAHOR.cz, na kterých nechybí
e-shop s online prodejem. Knihu je možné zakoupit ve všech předních českých knihkupectvích, na cestovatelských a horolezeckých festivalech a v outdoorových obchodech firem HUDY SPORT a CLIMBING.CZ. Autoři připravují i anglickou a německou verzi knihy.

Informace o autorech:
Text: Pavel Bém
Autoři fotografií: Pavel Bém, Peter Hámor, Tomáš Petrík, Pavol Barabáš, Mároš Barabáš, Rudolf Švaříček, Štěpán Rusňák, Marek Holeček, Zuzka Nosková
Autoři předmluvy: Peter Habeler, Kurt Diemberger, Josef Rakoncaj, Juanito Oiarzabal
Historie a statistiky výstupů: Eberhard Jurgalski, www.8000ers.com
Název nakladatelství a adresa: EMPRESA MEDIA, a.s., Panská 890/7, 11000, Praha, Nové Město
Rok vydání: 2014
Náklad: 2500 výtisků
Počet stran: 377
Cena: 2499,- Kč

Výtěžek z prodeje knihy bude věnován nadaci NALA pro podporu tibetských a nepálských dětí: WWW.NALA.CZ

Příloha:
Profily členů expedice
Flash disk s ukázkami filmů a sadou upravených fotografií s logem knihy.

Datum:12.12.2014 08:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

Život mezi paragrafy

Legenda českého krasobruslení a advokacie, Gerhardt Bubník, ve své autobiografii bilancuje i odkrývá aféry.

Brunello Cucinelli slaví

Italská luxusní značka oslavila 40. výročí svého působení v rodném kraji svého zakladatele - městečku Solomeo v oblasti Perugia.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
17.11.2018

Noc divadel 2018

Třetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což určilo i téma letošního ročníku: Česko-slovenská divadelní spolupráce.

Reklama