Playa Grande
Casa de Campo

Kam za golfem v zimě?

10.12.2014 18:45

Zájem o golfovou turistiku v posledních letech stoupá. S příchodem chladných měsíců začíná stále více golfových hráčů uvažovat, kam se vydat za teplem. Zimu si mohou zpříjemnit např. v Dominikánské republice, kde jsou pro golf ideální podmínky – slunečné počasí a příjemné teploty po celý rok, kvalitní resorty all-inclusive a především špičková golfová hřiště.

„Hlavním benefitem naší země pro golfisty je celoroční teplé klima a celkem 350 jamek, z nichž se 57 nachází v těsné blízkosti pobřeží. V Dominikánské republice si můžete při hře vychutnávat úžasné výhledy na moře a tropickou přírodu v její plné kráse,“ říká Leila Boasier Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu Dominikánské republiky.

Uznávaný golfový magazín The Links zařadil Dominikánskou republiku mezi „25 top golfových ostrovů“. V zemi najdeme přes třicet golfových hřišť projektovaných světoznámými designéry jako Pete Dye, PB Dye, Jack Nicklaus, Robert Trent Jones, Tom Fazio či Greg Norman. V Dominikánské republice v oblasti La Romana na jihovýchodním pobřeží se nachází jeden z nejlépe hodnocených golfových resortů světa – Casa de Campo. Další oblíbenou golfovou destinací je Punta Cana, např. hřiště Punta Espada, La Cana, Hard Rock Golf Club a Iberostar Bavaro Golf & Club. Vhodné zázemí má také Playa Grande na severním pobřeží nebo Jarabacoa a Constanza, města ve vnitrozemí, která obklopují třítisícové hory.

Casa de Campo: nejlepší golfový resort roku 2014
V prestižní soutěži Mezinárodní asociace golfových tour operátorů (IAGTO) se Casa de Campo stal “Golfovým resortem roku 2014”. V rámci World Travel Awards zvítězil již sedmkrát za sebou v kategorii „Nejlepší golfový resort světa“ a šestkrát jako „Nejlepší golfový resort Karibiku“. V soutěži Golf Travel Awards byl již čtyřikrát zvolen za “Nejlepší golfový resort Karibiku” a dvakrát získal zlatou medaili magazínu Travel Weekly.

Autorem zdejších golfových hřišť je Pete Dye. Legendární Psí zub (Teeth of the Dog) patří mezi sto nejlepších na světě. V roce 2005 prošel kompletní renovací, aby lépe vyhovoval požadavkům moderního golfu. V září 2015 se zde uskuteční další ročník slavného turnaje DR Golf Travel Exchange.

Díky blízkosti mezinárodního letiště v La Romana (LRM) je Casa de Campo vhodným místem také k pořádání obchodních cest, kongresů a mítinků a je zde zázemí i pro další volnočasové aktivity jako jachting, tenis nebo jezdectví. Mezinárodní věhlas si získala vesnička umělců Altos de Chavon, pláž Minitas, pětihvězdičková restaurace Beach Club Le Cirque a wellness centrum Casa de Campo Spa.

Výzkum golfového turismu
Na podzim roku 2014 proběhl v Dominikánské republice výzkum zaměřený na profil zahraničních golfistů a vývoj golfové turistiky v destinaci. Z výsledků vyplynuly zajímavé poznatky, např. z celkem 297 000 turnajů, které se zde konaly, bylo 183 000 odehráno právě zahraničními turisty. V roce 2013 přijelo do země 102 500 turistů za účelem hraní golfu. Průměrná útrata golfového turisty za den se pohybovala okolo 200 USD. Celkové příjmy z golfové turistiky dosáhly částky 200 milionů USD, přičemž do roku 2016 se očekává navýšení na 300 milionů amerických dolarů. Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky se proto v roce 2015 mj. zaměří více na propagaci golfu. V plánu je např. výstavba tří nových golfových hřišť nebo spuštění speciálního webu zaměřeného na golf, kde bude možné vyhledávat informace a provádět rezervace.

O Dominikánské republice:
Dominikánská republika patří mezi nejoblíbenější turistické destinace Karibiku. Zabírá přibližně dvě třetiny ostrova Hispaniola, který se nachází jihovýchodně od Floridy. Tato destinace je po Kubě druhou největší zemí v Karibském moři, kde se hovoří španělsky, a má velmi různorodou krajinu. Najdeme zde nekonečně dlouhé panenské pláže, tropické pralesy i horské oblasti. Cestovní ruch patří mezi nejrychleji rostoucí průmyslová odvětví v zemi. Dominikánská republika má pět hlavních turistických oblastí, kterými jsou Puerto Plata – Cabarete – Sosua, La Romana – Bayahibe, Samana – Las Terrenas, Boca Chica – Juan Dolio a Punta Cana.

Kontakt:
Mgr. Leila Boasier Budecker
Ředitelka pro střední a východní Evropu
Ministerstvo cestovního ruchu / Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Štěpánská 611/14
110 00 Praha 1

Datum:10.12.2014 18:45
Reklama

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

5 krásných tipů nejen na vánoční dárky

Vánoce se sice mohou zdát daleko, ale opak je pravdou. Vyhněte se vánočnímu šílenství, zkuste dárky nakoupit už teď.

Činy jsou více než slova

Každý konec bude také novým začátkem. Nespresso představuje nejnovější počiny na cestě k cirkulární ekonomice.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
13.11.2020

Ozzy Osbourne & Judas Priest

Několikanásobný držitel ceny Grammy navštíví v rámci svého turné "NO MORE TOURS 2" i Českou republiku.

Reklama