Playa Grande
Casa de Campo

Kam za golfem v zimě?

10.12.2014 18:45

Zájem o golfovou turistiku v posledních letech stoupá. S příchodem chladných měsíců začíná stále více golfových hráčů uvažovat, kam se vydat za teplem. Zimu si mohou zpříjemnit např. v Dominikánské republice, kde jsou pro golf ideální podmínky – slunečné počasí a příjemné teploty po celý rok, kvalitní resorty all-inclusive a především špičková golfová hřiště.

„Hlavním benefitem naší země pro golfisty je celoroční teplé klima a celkem 350 jamek, z nichž se 57 nachází v těsné blízkosti pobřeží. V Dominikánské republice si můžete při hře vychutnávat úžasné výhledy na moře a tropickou přírodu v její plné kráse,“ říká Leila Boasier Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu Dominikánské republiky.

Uznávaný golfový magazín The Links zařadil Dominikánskou republiku mezi „25 top golfových ostrovů“. V zemi najdeme přes třicet golfových hřišť projektovaných světoznámými designéry jako Pete Dye, PB Dye, Jack Nicklaus, Robert Trent Jones, Tom Fazio či Greg Norman. V Dominikánské republice v oblasti La Romana na jihovýchodním pobřeží se nachází jeden z nejlépe hodnocených golfových resortů světa – Casa de Campo. Další oblíbenou golfovou destinací je Punta Cana, např. hřiště Punta Espada, La Cana, Hard Rock Golf Club a Iberostar Bavaro Golf & Club. Vhodné zázemí má také Playa Grande na severním pobřeží nebo Jarabacoa a Constanza, města ve vnitrozemí, která obklopují třítisícové hory.

Casa de Campo: nejlepší golfový resort roku 2014
V prestižní soutěži Mezinárodní asociace golfových tour operátorů (IAGTO) se Casa de Campo stal “Golfovým resortem roku 2014”. V rámci World Travel Awards zvítězil již sedmkrát za sebou v kategorii „Nejlepší golfový resort světa“ a šestkrát jako „Nejlepší golfový resort Karibiku“. V soutěži Golf Travel Awards byl již čtyřikrát zvolen za “Nejlepší golfový resort Karibiku” a dvakrát získal zlatou medaili magazínu Travel Weekly.

Autorem zdejších golfových hřišť je Pete Dye. Legendární Psí zub (Teeth of the Dog) patří mezi sto nejlepších na světě. V roce 2005 prošel kompletní renovací, aby lépe vyhovoval požadavkům moderního golfu. V září 2015 se zde uskuteční další ročník slavného turnaje DR Golf Travel Exchange.

Díky blízkosti mezinárodního letiště v La Romana (LRM) je Casa de Campo vhodným místem také k pořádání obchodních cest, kongresů a mítinků a je zde zázemí i pro další volnočasové aktivity jako jachting, tenis nebo jezdectví. Mezinárodní věhlas si získala vesnička umělců Altos de Chavon, pláž Minitas, pětihvězdičková restaurace Beach Club Le Cirque a wellness centrum Casa de Campo Spa.

Výzkum golfového turismu
Na podzim roku 2014 proběhl v Dominikánské republice výzkum zaměřený na profil zahraničních golfistů a vývoj golfové turistiky v destinaci. Z výsledků vyplynuly zajímavé poznatky, např. z celkem 297 000 turnajů, které se zde konaly, bylo 183 000 odehráno právě zahraničními turisty. V roce 2013 přijelo do země 102 500 turistů za účelem hraní golfu. Průměrná útrata golfového turisty za den se pohybovala okolo 200 USD. Celkové příjmy z golfové turistiky dosáhly částky 200 milionů USD, přičemž do roku 2016 se očekává navýšení na 300 milionů amerických dolarů. Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky se proto v roce 2015 mj. zaměří více na propagaci golfu. V plánu je např. výstavba tří nových golfových hřišť nebo spuštění speciálního webu zaměřeného na golf, kde bude možné vyhledávat informace a provádět rezervace.

O Dominikánské republice:
Dominikánská republika patří mezi nejoblíbenější turistické destinace Karibiku. Zabírá přibližně dvě třetiny ostrova Hispaniola, který se nachází jihovýchodně od Floridy. Tato destinace je po Kubě druhou největší zemí v Karibském moři, kde se hovoří španělsky, a má velmi různorodou krajinu. Najdeme zde nekonečně dlouhé panenské pláže, tropické pralesy i horské oblasti. Cestovní ruch patří mezi nejrychleji rostoucí průmyslová odvětví v zemi. Dominikánská republika má pět hlavních turistických oblastí, kterými jsou Puerto Plata – Cabarete – Sosua, La Romana – Bayahibe, Samana – Las Terrenas, Boca Chica – Juan Dolio a Punta Cana.

Kontakt:
Mgr. Leila Boasier Budecker
Ředitelka pro střední a východní Evropu
Ministerstvo cestovního ruchu / Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Štěpánská 611/14
110 00 Praha 1

Datum:10.12.2014 18:45
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama