zpěvák Adam Mišík - Zdroj: Profimedia
zpěvák Ben Cristovao s Darou Rolins - Zdroj: ProfimediaJaro Slávik - Zdroj: Profimedia

Dejme sbohem odírání interpretů!

28.11.2014 12:30

Chcete podpořit českou hudební scénu nebo svého oblíbeného interpreta? A říkáte si, že ho přece podporujete každou online koupí písně, pletete se! Při nákupu alb či písní online, interpret dostane pouze pár halířů. Změňme to a nakupujme tam, kde podpoříme hudební scénu! Žhavou novinkou mezi prodávajícími fair trade portály je Vivala, ke které se veřejně hlásí řada známých umělců. „Projekt VIVALA.CZ podporuji od prvního dne jejich vzniku. Migroval sem k nim všechny své hlavní projekty,“ říká slovenský hudební producent Jaro Slávik.

Patříte-li mezi poctivce, které by ani ve snu nenapadlo, že si album stáhne zadarmo a raději si za něj zaplatí? Pak pro vás máme skvělý tip, jak nejvíce podpořit svého oblíbeného interpreta. V Česku běží projekt Vivala, který podporuje hudební scénu na maximum. Koupí písníčky či celého alba, jde vždy interpretovi na účet celých 90 % z celkové částky a zbylých 10 % jde na provozní náklady webu. Můžete tak svého oblíbeného interpreta opravdu koupí alba či písničky podpořit. Navíc si sami jednoduše zvolíte, jestli chcete svému oblíbenci přispět víc a o kolik. Do projektu se registrují další a další interpreti. Nyní je na Vivala.cz registrováno téměř 400 kapel. Nejúspěšnější kapelou jsou dosud Demencia Mortalis, která vybírala za pomoci své demoskladby peníze na zaplacení času ve zkušebně a vydělali díky svým fanouškům a jejich podpoře více než 5 tisíc korun.

„Libí se mi, že Vivala dává lidem možnost si dobrovolně určit, jakými financemi svého oblíbeného interpreta podpoří. Myslím si, že v dnešní době už to není o legálním a nelegálním stahování. Hudba se dnes zkrátka dá sehnat zdarma, takže je třeba změnit přístup vůči lidem a nechat na jejich uvážení, jestli je interpret baví natolik, že ho podpoří v další tvorbě,” dodává k novému projektu zpěvák Ben Cristovao.

Díky rychlému vývoji technologií a zrychlení doby bereme mnoho věcí samozřejmě a raději si zajdeme do supermarketu nebo si zboží necháme přivést až domů, než-li bychom si jej pečlivě vybírali přímo u výrobce. Naštěstí se vrací trend například farmářských trhů, kde si vybíráme danou potravinu přímo u výrobce či pěstitele a víme tak, že celková částka jde přímo jemu a není tak tratný jako výrobce dodávající zboží do supermarketů. A tak by to mělo být i s hudbou, nakupujme ji tam, kde interprety opravdu podporují. „Fandím každému projektu, který podporuje prodej hudby. Mám pocit, že z muziky se stává pro lidi věc, která padá z nebe jako sníh, ale ono tomu tak není. Ať je to amatérská kapela nebo již populární interpret, každý svou prací vytváří nějakou hodnotu a já jako posluchač, pokud mě dílo oslovuje, za něj chci zaplatit, a to hlavně v případě, kdy se 90 % z celé částky dostane k interpretovi. Přeji si, aby to tak cítil každý, hudba totiž není vzduch,“ komentuje nový projekt Vivala zpěvák Adam Mišík.

„Osobně se snažím nakupovat přímo u zdroje, před velkoprodejnami upřednostňuji farmářské trhy, kde mám možnost osobně poznat člověka, zodpovědného za potravinu, kterou nakupuji. Stejně tak to mám i s hudbou. Rád si vychutnám kreativitu ještě před tím, než je semletá marketingovou mašinérií velkých vydavatelství,“ uzavírá Jaro Slávik.

Datum:28.11.2014 12:30
Reklama

Nepostradatelná kombinace léta

Klasika všech klasik nesoucí název gin & tonic neboli nejlepší způsob osvěžení a podpoření dobré nálady v teplých letních dnech.

Grand Cru připravila velikonoční menu

V uznávané restauraci Grand Cru si od 19. do 22. dubna 2019 můžete vychutnat speciální menu připravené při příležitosti Velikonoc.

Nenechte si ujít Army den

Ve středu 15. května 2019 od 10 do 18 hodin se obchodní centrum Atrium Flora promění v armádní základnu.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama