Olga Šípková
Olga Šípková

Moderní muž a fitness

24.11.2014 08:15

Ty tam jsou doby, kdy byly skupinové lekce pouze doménou žen a muži ovládali především posilovnu a těžké činky.. V posledních letech se velmi rozšířila nabídka fitness, která kopíruje věk, temperament a samozřejmě i pohlaví. Tudíž klasické rozdělení fitness center na dvě poloviny, aerobik a posilovna je již dávno minulostí. Přibývají další sály se zajímavým zaměřením a pestrou nabídkou, jako je třeba body and mind nebo funkční sál. Funkční cvičení se vrací k přirozeným pohybům každého člověka, tak že každý pracuje se svým tělem a svou váhou. Přispívá tedy k rozvoji obratnosti, koordinace, zpevnění, prostě a jednoduše k funkčnosti a vitalitě našeho těla. Nabídka stylů cvičení ve funkčním sále velmi oslovila muže všech věkových kategorií. V posledním roce mezi nejoblíbenější patří cvičení na TRX ( závěsný aparát, kdy v různém úchopu a zavěšení rozličných části těla, posilujete svalové skupiny, o kterých ani nevíte, že je máte), Gravity( konstrukce v podobě šikmé lavičky, kde opět pracujete s vlastní váhou) a další druhy kruhových a funkčních tréninků. Vše probíhá pod vedením lektora v menším počtu účastníků a v mnohých případech i za doprovodu motivační hudby.

Samozřejmě posilovna a například spinning jsou stále evergreenem pro aktivní mužskou část populace. Naštěstí v současnosti více muže zajímá v posilovnách bohatě vybavená kardiozóna a funkční moderní stroje, aby mohli pracovat na své kondici a zdraví a téměř minulostí se staly tzv.činkárny a kult osobnosti v podobě Arnolda Schwarzeneggera.

Říká se, že muži nemají rádi změny… Naštěstí v oboru volnočasových aktivit, jakým je fitness, se to říci nedá. Rozšířili svůj zájem z posilovny na skupinová cvičení protahovacího či posilovacího charakteru. Doba je rychlá a náročná, ale je skvělé konstatovat, že na sobě lidé pracují a tím přispívají k prevenci fyzických onemocnění a psychické odolnosti.

Vaše Olga Šípková

Family Fitness Olgy Šípkové
NC Metropole Zličín Praha 5

Health&Fitness Olgy Šípkové
Kongresové centrum Praha

www.sipkova.cz

Datum:24.11.2014 08:15
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Legendární trofej

Natalia Vodianova a Philipp Lahm doprovodili cestovní pouzdro s oficiální trofejí pro vítěze FIFA World Cup od Louis Vuitton.

Bitters Czech Bowl XXV

Česká liga amerického fotbalu oslavuje pětadvacet let své historie. Bitters Czech Bowl XXV se uskuteční 14. července v Ostravě.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama