Olga Šípková
Olga Šípková

Moderní muž a fitness

24.11.2014 08:15

Ty tam jsou doby, kdy byly skupinové lekce pouze doménou žen a muži ovládali především posilovnu a těžké činky.. V posledních letech se velmi rozšířila nabídka fitness, která kopíruje věk, temperament a samozřejmě i pohlaví. Tudíž klasické rozdělení fitness center na dvě poloviny, aerobik a posilovna je již dávno minulostí. Přibývají další sály se zajímavým zaměřením a pestrou nabídkou, jako je třeba body and mind nebo funkční sál. Funkční cvičení se vrací k přirozeným pohybům každého člověka, tak že každý pracuje se svým tělem a svou váhou. Přispívá tedy k rozvoji obratnosti, koordinace, zpevnění, prostě a jednoduše k funkčnosti a vitalitě našeho těla. Nabídka stylů cvičení ve funkčním sále velmi oslovila muže všech věkových kategorií. V posledním roce mezi nejoblíbenější patří cvičení na TRX ( závěsný aparát, kdy v různém úchopu a zavěšení rozličných části těla, posilujete svalové skupiny, o kterých ani nevíte, že je máte), Gravity( konstrukce v podobě šikmé lavičky, kde opět pracujete s vlastní váhou) a další druhy kruhových a funkčních tréninků. Vše probíhá pod vedením lektora v menším počtu účastníků a v mnohých případech i za doprovodu motivační hudby.

Samozřejmě posilovna a například spinning jsou stále evergreenem pro aktivní mužskou část populace. Naštěstí v současnosti více muže zajímá v posilovnách bohatě vybavená kardiozóna a funkční moderní stroje, aby mohli pracovat na své kondici a zdraví a téměř minulostí se staly tzv.činkárny a kult osobnosti v podobě Arnolda Schwarzeneggera.

Říká se, že muži nemají rádi změny… Naštěstí v oboru volnočasových aktivit, jakým je fitness, se to říci nedá. Rozšířili svůj zájem z posilovny na skupinová cvičení protahovacího či posilovacího charakteru. Doba je rychlá a náročná, ale je skvělé konstatovat, že na sobě lidé pracují a tím přispívají k prevenci fyzických onemocnění a psychické odolnosti.

Vaše Olga Šípková

Family Fitness Olgy Šípkové
NC Metropole Zličín Praha 5

Health&Fitness Olgy Šípkové
Kongresové centrum Praha

www.sipkova.cz

Datum:24.11.2014 08:15
Reklama

Nespresso káva v Karlových Varech již po osmé

Svátek filmu a hlavní společenská událost se blíží. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, bude počátkem července opět patřit výjimečným snímkům.

Jak má vypadat pořádná zahrada

Zahrada je oblíbeným místem nejen pro mnohé zahrádkáře a nadšence pěstování, ale i milovníky odpočinku.

Topit tuhými palivy se dnes vyplatí

Mohlo by se zdát, že vytápění tuhými palivy šlo do ústraní. Dnes je ale všechno jinak.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama