Festka předvádí na Prague Design Weeku ruční výrobu kol
Festka předvádí na Prague Design Weeku ruční výrobu kolFestka předvádí na Prague Design Weeku ruční výrobu kolFestka předvádí na Prague Design Weeku ruční výrobu kolFestka předvádí na Prague Design Weeku ruční výrobu kolFestka předvádí na Prague Design Weeku ruční výrobu kolFestka předvádí na Prague Design Weeku ruční výrobu kolFestka předvádí na Prague Design Weeku ruční výrobu kolFestka předvádí na Prague Design Weeku ruční výrobu kol

FESTKA přijela na Prague Design Week na kole

07.11.2014 09:10

Festka je česká firma, a tak i název je český, ačkoli pro lidi mimo cyklistiku může znít záhadně. Festka je slangový termín pro furtošlap, nebo moderněji fixku (z anglického fix-gear), totiž kolo, které má jen jeden pevný převod a původně se používalo pro dráhovou cyklistiku. V současné době je to populární městský dopravní prostředek a očima uživatele Instagramu i názor na svět.

Festka se neomezuje jen na kola s pevným převodem a na letošním prvním ročníku přehlídky českého a zahraničního designu Prague Design Week (3.-9.11.2014, www.praguedesignweek.cz) představí, jaká kola vyrábí a hlavně, jak. Od surového materiálu, ať už je to karbon, ocel nebo titan, až po hotové kolo osazené nejen vlastními doplňky, ale celou řadou nejmodernějších vychytávek včetně elektronických převodů.

Základem každého kvalitního kola je rám. Rám tvoří trubky a u nich příběh každého kola začí-ná. Od pondělí do neděle můžete na výstavní ploše vidět do zákulisí zpracování materiálů tak, aby byla zaručena pevnost, odolnost a naplněny i velmi specifické požadavky jezdců a to jak profíků tak hobíků.

Festka investuje do vývoje včetně testování, a tak se v týmu, který tvoří rodinu Festky potkávají inženýři a technici v bílých pláštích s cyklisty v elasťácích. Přidejte konstruktéra, grafika, obchoďá-ka, produkční, svářeče, servisáka, režiséra, fotografa a dva majitele a máte fotku plnou usměva-vých lidí, kteří svou práci nazývají zábavou.

Každý den od pondělí 3. do neděle 9. listopadu najdete v Domě U Minuty (Staroměstské ná-městí 2) otevřené dveře do zákulisí výrobního procesu a designu kol Festka. Festka je jedním z 66 vystavovatelů na Prague Design Weeku a kromě celodenní expozice povede v úterý 4. listopadu od 18 hodin v místnosti číslo 200 jeden z majitelů, Michael Moureček, pro zájemce přednášku na téma “garážová firma versus korporace”.

Pro účely Design Weeku si Festka připravila průvodce procesem výroby zcela nového karbonové-ho rámu ONE, na němž se mimo jiné chystá Ondřej Sosenka znovu dobýt nedávno ztracený svě-tový rekord v hodinovce.

ONE je zatím technologicky nejvyspělejší počin Festky. Ve spolupráci se společností CompoTech, která dodává své karbonové produkty na světový trh, vyvinula Festka trubky, jejichž vlastnosti do-volují posunout jízdní vlastnosti kola za hranici dosud možného. Na výstavě bude k vidění fotodokumentace i reálný proces přípravy trubek na spojení v rám.

K designu neodmyslitelně patří i finální vzhled kola. Technické kvality políbené uměleckou múzou daly vzniknout edici nazvané Art Collection. Ve spolupráci se třemi českými umělci tak Festka představí 3 jedinečné stroje, jejichž rámy jsou v podstatě obrazy.

Videa ke zhlédnutí ZDE

O Festce
Ve Festce se potkávají lidé nadšení cyklistikou, designem a dobře odvedenou prací, která je nám zábavou. Jsou to podobně smýšlející lidé, kteří se rozhodli věnovat svůj čas a energii vytvoření společnosti, jež staví rámy a kola hledajíc způsoby, jak je i sebe neustále zlepšovat.

Společnost Festka má sídlo v České republice, ale neomezuje se výhradně na lokální trh. Ručně vyráběné rámy z karbonu, oceli a titanu se prodávají do celého světa. Ve Festka týmu jsou lidé, pro něž je jejich práce vášní a posunování hranic motivací. K aktivitám Festky neoddělitelně patří odborný výzkum, technologický vývoj a testování produktů. Festka je cyklistika. Veškeré naše sna-žení směřuje k tomuto sportu, jeho rozvoji a propagaci. Kromě rámů vznikají v dceřiných společ-nostech Festky kola (Rocket Wheels) a cyklistické oblečení (High Voltage).

Kontakt:
Festka
Jana Masaryka 28
120 00 Praha 2
Česká Republika

www.festka.com
store@festka.com
https://www.facebook.com/festka

Datum:07.11.2014 09:10
Reklama

3 nejlepší masáže

Vyzkoušejte kouzlo thajských masážích, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Legendární trofej

Natalia Vodianova a Philipp Lahm doprovodili cestovní pouzdro s oficiální trofejí pro vítěze FIFA World Cup od Louis Vuitton.

Bitters Czech Bowl XXV

Česká liga amerického fotbalu oslavuje pětadvacet let své historie. Bitters Czech Bowl XXV se uskuteční 14. července v Ostravě.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama