Festka předvádí na Prague Design Weeku ruční výrobu kol
Festka předvádí na Prague Design Weeku ruční výrobu kolFestka předvádí na Prague Design Weeku ruční výrobu kolFestka předvádí na Prague Design Weeku ruční výrobu kolFestka předvádí na Prague Design Weeku ruční výrobu kolFestka předvádí na Prague Design Weeku ruční výrobu kolFestka předvádí na Prague Design Weeku ruční výrobu kolFestka předvádí na Prague Design Weeku ruční výrobu kolFestka předvádí na Prague Design Weeku ruční výrobu kol

FESTKA přijela na Prague Design Week na kole

07.11.2014 09:10

Festka je česká firma, a tak i název je český, ačkoli pro lidi mimo cyklistiku může znít záhadně. Festka je slangový termín pro furtošlap, nebo moderněji fixku (z anglického fix-gear), totiž kolo, které má jen jeden pevný převod a původně se používalo pro dráhovou cyklistiku. V současné době je to populární městský dopravní prostředek a očima uživatele Instagramu i názor na svět.

Festka se neomezuje jen na kola s pevným převodem a na letošním prvním ročníku přehlídky českého a zahraničního designu Prague Design Week (3.-9.11.2014, www.praguedesignweek.cz) představí, jaká kola vyrábí a hlavně, jak. Od surového materiálu, ať už je to karbon, ocel nebo titan, až po hotové kolo osazené nejen vlastními doplňky, ale celou řadou nejmodernějších vychytávek včetně elektronických převodů.

Základem každého kvalitního kola je rám. Rám tvoří trubky a u nich příběh každého kola začí-ná. Od pondělí do neděle můžete na výstavní ploše vidět do zákulisí zpracování materiálů tak, aby byla zaručena pevnost, odolnost a naplněny i velmi specifické požadavky jezdců a to jak profíků tak hobíků.

Festka investuje do vývoje včetně testování, a tak se v týmu, který tvoří rodinu Festky potkávají inženýři a technici v bílých pláštích s cyklisty v elasťácích. Přidejte konstruktéra, grafika, obchoďá-ka, produkční, svářeče, servisáka, režiséra, fotografa a dva majitele a máte fotku plnou usměva-vých lidí, kteří svou práci nazývají zábavou.

Každý den od pondělí 3. do neděle 9. listopadu najdete v Domě U Minuty (Staroměstské ná-městí 2) otevřené dveře do zákulisí výrobního procesu a designu kol Festka. Festka je jedním z 66 vystavovatelů na Prague Design Weeku a kromě celodenní expozice povede v úterý 4. listopadu od 18 hodin v místnosti číslo 200 jeden z majitelů, Michael Moureček, pro zájemce přednášku na téma “garážová firma versus korporace”.

Pro účely Design Weeku si Festka připravila průvodce procesem výroby zcela nového karbonové-ho rámu ONE, na němž se mimo jiné chystá Ondřej Sosenka znovu dobýt nedávno ztracený svě-tový rekord v hodinovce.

ONE je zatím technologicky nejvyspělejší počin Festky. Ve spolupráci se společností CompoTech, která dodává své karbonové produkty na světový trh, vyvinula Festka trubky, jejichž vlastnosti do-volují posunout jízdní vlastnosti kola za hranici dosud možného. Na výstavě bude k vidění fotodokumentace i reálný proces přípravy trubek na spojení v rám.

K designu neodmyslitelně patří i finální vzhled kola. Technické kvality políbené uměleckou múzou daly vzniknout edici nazvané Art Collection. Ve spolupráci se třemi českými umělci tak Festka představí 3 jedinečné stroje, jejichž rámy jsou v podstatě obrazy.

Videa ke zhlédnutí ZDE

O Festce
Ve Festce se potkávají lidé nadšení cyklistikou, designem a dobře odvedenou prací, která je nám zábavou. Jsou to podobně smýšlející lidé, kteří se rozhodli věnovat svůj čas a energii vytvoření společnosti, jež staví rámy a kola hledajíc způsoby, jak je i sebe neustále zlepšovat.

Společnost Festka má sídlo v České republice, ale neomezuje se výhradně na lokální trh. Ručně vyráběné rámy z karbonu, oceli a titanu se prodávají do celého světa. Ve Festka týmu jsou lidé, pro něž je jejich práce vášní a posunování hranic motivací. K aktivitám Festky neoddělitelně patří odborný výzkum, technologický vývoj a testování produktů. Festka je cyklistika. Veškeré naše sna-žení směřuje k tomuto sportu, jeho rozvoji a propagaci. Kromě rámů vznikají v dceřiných společ-nostech Festky kola (Rocket Wheels) a cyklistické oblečení (High Voltage).

Kontakt:
Festka
Jana Masaryka 28
120 00 Praha 2
Česká Republika

www.festka.com
store@festka.com
https://www.facebook.com/festka

Datum:07.11.2014 09:10
Reklama

Nespresso káva v Karlových Varech již po osmé

Svátek filmu a hlavní společenská událost se blíží. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, bude počátkem července opět patřit výjimečným snímkům.

Jak má vypadat pořádná zahrada

Zahrada je oblíbeným místem nejen pro mnohé zahrádkáře a nadšence pěstování, ale i milovníky odpočinku.

Topit tuhými palivy se dnes vyplatí

Mohlo by se zdát, že vytápění tuhými palivy šlo do ústraní. Dnes je ale všechno jinak.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama