Chlapi s kníry zahájili letošní Movember - Těžkej Pokondr
Chlapi s kníry zahájili letošní Movember - Petr ČtvrtníčekChlapi s kníry zahájili letošní Movember - Dan BártaChlapi s kníry zahájili letošní Movember - Michal VieweghChlapi s kníry zahájili letošní Movember - Karel GottZa ženskou podporu přišla Eva Samková - olympijská vítězka ve snowboardcrossuChlapi s kníry zahájili letošní Movember

Podpořte své lokální kníry, aneb Movember je zpět!

03.11.2014 10:00

Chlapi s kníry zahájili letošní Movember
Na zahajovací akci v observatoři Žižkovské věže k letošní kampani hnutí Movember za boj proti rakovině prostaty a varlat, přišly podpořit známé osobnosti ze světa sportu, kultury a showbyznysu. Byli mezi nimi pánové Petr Čtvrtníček, Michal Viewegh, nebo horolezec Radek Jaroš. Nechyběli ani letošní ambasadoři hnutí Movember, Roman Ondráček a Miloš Pokorný tvořící duo Těžkej Pokondr. V průběhu večera měl premiéru jejich video klip osvětové písni „Kníra mám“.

„Kníra mám!“ zpívají Pokondři
Právě ambasadoři hnutí Movember, Roman Ondráček a Miloš Pokorný, nazpívali píseň „Kníra mám!“, která muže vtipně upozorňuje nejen na nutnost prevence, ale hlavně na nutnost pravidelné péče o své zdraví.

V klipu, který se točil v ateliérech Barrandov, si „zahrálo“ 49 významných mužů naší kulturní a sportovní scény. Nechyběli např. Dan Bárta, Michal Viewegh, Jiří Bartoška, Jan Kanyza, Antonín Panenka, Jan Saudek, Jiří Hrdina, Michal Dvořák nebo Petr Čtvrtníček. Svou roli v klipu zahrál a hnutí Movember tak podpořil i Karel Gott. Sestavu doplnila olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková, která tak symbolicky vyjádřila podporu žen snaze mužů bojovat za své zdraví.

„Jsme moc rádi za obrovskou podporu, které se nám dostalo ze strany všech účinkujících. V podstatě nikdo z oslovených se neomluvil z natáčení, mimo dvou pánů, kteří byli v den natáčení mimo republiku,“ řekl Miloš Pokorný. „Je to krásná ukázka toho, že když chlapům o něco jde, táhnou za jeden provaz,“ dodal Roman Ondráček.

Made in Movember Česká republika od roku 2008
„Když jsem v roce 2008 oslovil kamarády, freestyle motokrosové jezdce, aby podpořili Movember pěstováním kníru, byla to pro nás spíše recese. Dnes bereme mužské zdraví velmi vážně a knír nám samozřejmě sluší,“ řekl iniciátor hnutí Movember u nás, Marek Rejman.

Světové hnutí Movember se v České republice skvěle zavedlo. Každý rok se počet lidí registrovaných do kampaně, stejně jako vybraná suma finančních prostředků zdvojnásobuje. „Nejvíc mě těší, že muži konečně začínají mluvit o svém zdraví, chodí na preventivní prohlídky a tím snižují riziko nekontrolovatelného vývoje onemocnění. Movember zachraňuje životy,“ řekl Rejman. „Bohužel, počet mužů, u kterých je rakovina prostaty, či varlat každoročně diagnostikována, neklesá. Naopak. Proto je strašně důležitá prevence,“ varuje Rejman.

Čísla Movember
Od roku 2008 patří listopad v České republice a v dalších 20 zemích světa boji proti rakovině prostaty a varlat, boji za mužské zdraví. Hnutí Movember, do kterého se za dobu své existence zapojilo více než 4 miliony lidí, si klade za cíl trvale změnit tvář mužského zdraví.

Česká republika je jedinou zemí bývalého východního bloku, která se kampaně účastní. V roce 2013 se u nás do hnutí Movember zaregistrovalo 13.700 lidí, kteří vybrali úctyhodných 3,7 milionu korun, celkově pak tato částka ve všech 21 zemích přesáhla 2,3 miliardy korun. Tyto prostředky putují do nadačního fondu MUŽI PROTI RAKOVINĚ na boj proti rakovině prostaty a varlat.

Rakovinou prostaty onemocní v České republice každoročně více jak 6500 mužů. Přes 1800 zemře. Trend je stále horší. Pro srovnání v roce 2010 onemocnělo „pouze“ 5500 mužů.

Nadační fond MUŽI PROTI RAKOVINĚ je partnerem hnutí Movember v České republice www.muziprotirakovine.cz

O Movemberu
Anglické slangové slovo Mo pro moustache/knír a November, což je anglické slovo pro listopad, se každý rok spojují v charitativním projektu Movember.

Movember vyzývá muže k tomu, aby změnili pomocí kníru svůj vzhled a tím celkově tvář mužského zdraví. Pravidla jsou jednoduchá: začni 1. Movembera/listopadu s čistě oholenou tváří a nech si po dobu jednoho měsíce růst knír. Knír se stává stuhou mužského zdraví, prostředkem, kterým se získává povědomí a fondy pro ovlivňování mužského zdraví. Podobně, jako když se někdo oddává charitativnímu běhu nebo chůzi, se muži Movemberu zavážou k tomu, si nechat narůst knír po dobu 30 dnů.

Nápad založit Movember vznikl v roce 2003 u piva v Melbourne v Austrálii. Plán to byl jednoduchý - vrátit zpět na scénu knír, spíš jako žert a přitom udělat něco pro mužské zdraví. V roce 2003 se nevybraly žádné peníze, ale chlapi, kteří stáli za Mo, zjistili, jak ohromný potenciál má knír k tomu, aby vyprovokoval rozhovor o mužském zdraví. Inspirováni ženami, které je obklopovaly a které již učinily mnoho pro boj s rakovinou prsu, se Mo Bros rozhodli vytvořit globální hnutí za mužské zdraví.

V roce 2004 se kampaň vyvinula a zaměřila na zvýšení povědomí a prostředků na boj s rakovinou, která nejvíce postihuje muže – rakovinu prostaty. 432 Mo Bros se tehdy přidalo k hnutí a vybrali $55,000 pro Prostate Cancer Foundation of Australia – což reprezentovalo jediný největší příspěvek v celku, který kdy obdrželi.

Úspěch Movemberu může být přímo přisouzen více než 4 miliónům Mo Bros a Mo Sistas, kteří podporují hnutí od roku 2003.

Pro bližší informace o Movember Foundation, finanční reporty a výroční zprávy, informace k mužskému zdraví, k podporovaným programům, navštivte prosím: www.movember.com

Movember Foundation je nezisková, charitativní organizace, která stojí za každoroční celosvětovou iniciativu pro mužské zdraví s názvem Movember. Každý rok je Movember, tedy měsíc který je oficiálně známý jako November/listopad, zodpovědný za to, že na tisíce mužských tváří vyraší po celém světe knír a to za jediným účelem: zajistit životně důležité prostředky a povědomí o mužském zdraví, jmenovitě o rakovině prostaty a varlat.

Muži, kteří si pěstují Movember knír jsou známí jako MO Bros a stávají se z nich chodící a mluvící billboardy po dobu třiceti listopadových dnů a přes jejich aktivity a slova se bude iniciovat soukromá či veřejná diskuze, která zvýší povědomí o často zanedbaném tématu, kterým je mužské zdraví. Podpořeni svými ženami, tzv. Mo Sistas, vybírají Mo Bros prostředky tím, že vyhledávají možné sponzory pro své Mo-úsilí.

Pravidla jsou jednoduchá: zaregistruj se online na Movember.com, začni měsíc listopad s čistě oholenou tváří a nech si růst knír po dobu celého listopadu.

Peníze, které budou vybrané v rámci Movemberu, budou postoupené do několika světových a inovativně vzdělávacích projektů, do podpory, výzkumu a povědomí podněcujících iniciativ.
Každý účastník a dárce Movemberu na celém světě očekává, že vysoké procento prostředků teče přímo do mužských zdravotních projektů a naše náklady jsou v poměru k vybraným prostředkům mimořádně nízké.

Dnes pořádá Movember Foundation oficiální kampaně v těchto 21 zemích: Austrálii, na Novém Zélandě, ve Velké Británii, v Irsku, USA, Kanadě, Holandsku, ve Finsku, v Rakousku, ve Francii, v Německu, ve Švédsku, Švýcarsku, v Hong Kongu, Singapuru, Jihoafrické republice, ve Španělsku, v České republice, Norsku, Dánsku a Belgii.

Datum:03.11.2014 10:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama