Drákula: Neznámá legenda
Drákula: Neznámá legenda

Drákula: Neznámá legenda

08.10.2014 09:30

(Dracula Untold)
Premiéra: 16. 10. 2014

UIP/Universal, USA, 2014
Režie: Gary Shore
Scénář: Matt Sazama, Burk Sharpless
Kamera: John Schwartzman
Hudba: Ramin Djawadi
Hrají: Luke Evans, Dominic Cooper, Sarah Gadon, Samantha Barks, Charles Dance

Nebál se postavit obrovské přesile. Obětoval se, aby ochránil svou rodinu a svůj lid. Stal se legendou, která úspěšně zbrzdila turecký vpád do Evropy. Přesto ho dnes vnímáme především jako jedno z největších monster, jaké lidská mytologie stvořila. Řeč je o hraběti Drákulovi, krvelačném vládci Transylvánie. Režisér Gary Shore se rozhodl tuhle postavu alespoň částečně rehabilitovat, a tak místo tradičního hororu vzniklo výpravné historické fantasy, které potvrzuje, že cestu do pekel obvykle dláždí jen ty nejlepší úmysly.

„Na jeho náhrobku stojí, že to byl skvělý vladař, kterého nepřátelé respektovali, což je poměrně působivé,“ říká o své postavě představitel Drákuly Luke Evans, herec, který proslul jako záporák z šestého dílu úspěšné série Rychle a zběsile.

Než se stal Drákulou, byl Vladem III., vládcem malé zemičky jménem Transylvánie, která se krčila ve stínu mocné osmanské říše. Dobře věděl, že jakýkoli odpor proti silnému sousedovi by znamenal jeho konec. Když ho však sultán „požádá“, aby mu poslal tisíc chlapců včetně jeho vlastního syna coby čerstvé rekruty do armády, rozhodne se neuposlechnout. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnutelné, spojí se se zlem mnohem větším. Stane se Drákulou. Nezničitelným démonem, který je schopný porážet obrovská vojska, ale který zároveň ztrácí ty, jež svým zoufalým aktem zachránil. Své nejbližší.

„Drákula je hodně komplexní charakter,“ říká Luke Evans. „Ačkoliv všechny své schopnosti získá najednou, není si jich vědom a osvojuje si je postupně. Tyhle scény budou pro diváky obzvlášť působivé,“ dodává. I když tradiční upíří propriety jako výrazné špičáky, citlivost na denní světlo či neviditelnost také ve filmu hrají jistou roli, Drákulův příběh je vlastně velmi univerzální. Je to příběh zoufalého člověka, kterého okolnosti donutily udělat zoufalou věc. Díky níž se stal nesmrtelnou legendou, která tentokrát ani odpůrcům hororů nebude pít krev.

Výpravná fantasy Drákula: Neznámá legenda, která má oficiální premiéru v českých kinech 16. října, bude k vidění s týdenním předstihem. Už od 9. října bude film uvádět velkoformátové kino IMAX v Praze. Snímek bude nasazen jako plnohodnotný film. Na programu kina IMAX bude od 9.10. Drákula: Neznámá legenda každý den nejméně ve třech časech, většinou v 15:30, 17:30 a 19:30. Program kina je k dispozici na stránkách www.cinemacity.cz

Drákula: Neznámá legenda není tradiční upírský horor, ale velkolepá fantasy o vládci Transylvánie Vladovi III., jenž čelí mohutné armádě osmanské říše. Teprve zoufalá situace ho donutí k zoufalým činům a k proměně v nejznámější monstrum lidské historie. Film plný velkolepých osudů i bitev byl převeden i do zvukového a obrazového formátu IMAX.
Příběh o samotném počátku legendárního monstra s Lukem Evansem v hlavní roli mohou první a nedočkaví diváci shlédnout na obřím plátně.

„Pokud se dnes plánují předpremiérová uvedení filmů, v nichž velkou roli hraje výprava, triky a fantasie, shodneme se s Hollywoodskými studii na tom, že tím pravým místem je IMAX,“ říká Petr Slavík z distribuční společnosti CinemArt. „Je v tom i kus distribuční taktiky. Díky rozměru kina IMAX vyniknou u filmů jejich epické a velké scény a takzvaná divácká šeptanda je pak lepší,“ prozrazuje Slavík.

Filmu Drákula: Neznámá legenda ( Dracula Untold ) věnoval IMAX International i speciální vizuál.

Přístupnost: nevhodné pro děti do 12 let
Žánr: dobrodružné fantasy
Verze: anglicky s českými titulky
Stopáž: 92 min
Formát: 2D DCP, IMAX

Datum:08.10.2014 09:30
Reklama

Udržitelně a v teple

Vlna je malý přírodní zázrak. Má úžasné termoregulační vlastnosti. Když je teplo, ochladí, a když je zima, zahřeje.

MMA událost roku

O víkendu proběhl v pražské O2 aréně jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace OKTAGON MMA.

3 nejlepší masáže

Vyzkoušejte kouzlo thajských masážích, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

Život mezi paragrafy

Legenda českého krasobruslení a advokacie, Gerhardt Bubník, ve své autobiografii bilancuje i odkrývá aféry.

Brunello Cucinelli slaví

Italská luxusní značka oslavila 40. výročí svého působení v rodném kraji svého zakladatele - městečku Solomeo v oblasti Perugia.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama