Pilsner Fest 2014
Pilsner Fest 2014Pilsner Fest 2014Pilsner Fest 2014Pilsner Fest 2014Pilsner Fest 2014Pilsner Fest 2014

Pilsner Fest 2014

26.09.2014 13:50

První várku legendárního zlatého ležáku Pilsner Urquell uvařenou před 172 lety připomene v sobotu 4. října Pilsner Fest. Narozeniny plzeňského originálu nabídnou rozmanitý hudební program, přípitek s překvapením, exkurz do historie pivovarnictví, speciální prohlídky pivovaru nebo nejvybranější lahůdky k pivu. Hlavní hvězdou oslav bude samozřejmě správně načepovaný ležák, a to zejména v nefiltrované podobě. Poteče mimo jiné zpod rukou finalistů soutěže Pilsner Urquell Master Bartender, tedy těch nejlepších českých i světových výčepních.

Pilsner Fest je oslavou uvaření první várky piva Pilsner Urquell. Připomíná 5. října 1842, kdy uvařil sládek Josef Groll v Plzni právě první várku ležáku, který ovlivnil dějiny českého i světového pivovarství. Letos se bude slavit v sobotu 4. října. Přesně ve 13:00 zahájí oslavy před branami pivovaru Plzeňský Prazdroj slavnostní fanfáry, po jejichž zaznění narazí starší obchodní sládek pivovaru Václav Berka dubový sud nefiltrovaného ležáku. Tím symbolicky odstartuje nejen celý Pilsner Fest, ale také výtoč piva, které bylo uvařeno speciálně pro Fest pod taktovkou jedněch z účinkujících – skupiny TATA BOJS a Clarinet Factory. „Várka pro Fest se vařila už 22. srpna, a to právě proto, aby mohlo pivo zrát stejnou dobu jako za Josefa Grolla. Účastnili se jí letos muzikanti z TATA BOJS a Clarinet Factory, kteří si dokonce přivezli svoje klarinety a mladému pivu zahráli píseň, aby lépe zrálo,“ říká Václav Berka.

K dobré náladě na Festu jistě přispějí hvězdy jako Anna K., Blue Effect, David Koller, J.A.R. nebo The Fellas. Hudební program, který bude probíhat na dvou pódiích, však ozvláštní také méně známé dynamické kapely či vítěz letošního ročníku Prazdroje talentů 2014, skupina Falešná ozvěna z Rakovníka. „Mám radost, že na pódiích zahrají stálice české hudby, ale zároveň jsme dali obrovský prostor také mladým kapelám, aniž bychom rezignovali na kvalitu nebo atraktivnost. Můžete se těšit na sugestivní Ille, strhující a swingující Mydy Rabycad, nekompromisní Dirty Blondes nebo divokou Electric Lady,“ láká na program hudební dramaturg akce Pavel Anděl. Přestávky mezi hudebními vystoupeními letos vyplní originální virtuální hra, v průběhu které se hlavní pódium promění díky velkému plátnu v 3D bludiště. Úkolem publika bude pomocí synchronizovaných pohybů svých rukou dopravit pivovarské auto se sudem Pilsner Urquell do cíle, tedy rovnou do hospody.

Jedním z vrcholů oslav narozenin první várky ležáku Pilsner Urquell však bude v 18:30 hromadný přípitek všech návštěvníků festivalu spolu se zástupci města Plzně a představiteli Plzeňského Prazdroje. Velkým překvapením budou plechovky, kterými se letos bude připíjet. Plzeňský Prazdroj totiž přichází s novým designem lahvových etiket i plechovek, který je však zatím obestřen tajemstvím. „Poprvé budou novinky představeny právě na Pilsner Festu a do běžného prodeje se dostanou až několik týdnů poté,“ láká na přípitek Lukáš Novotný, senior brand manager z Plzeňského Prazdroje.

Oslavy v plzeňském pivovaru připomenou samozřejmě i historickou tradici pivovarského řemesla a ukáží, co stojí za úspěchy plzeňského ležáku ve světě. Ve speciálních řemeslných stanech návštěvníci blíže poznají důležitá pivovarská řemesla, a to zejména práci sladovníků, bednářů a formanů. Některé jejich dovednosti si budou moci na vlastní kůži vyzkoušet a domů si odnést věcnou vzpomínku na Fest v podobě dobové fotografie nebo artefaktu. Ve stanech také zájemci zaženou hlad pokrmy ze speciálního menu pro Pilsner Fest, které pro ně připravily vyhlášené restaurace Katr, Lokál a Malostranská beseda. K dovršení gastronomického zážitku zde načepují pivo na mnoho způsobů čeští i světoví finalisté soutěže Pilsner Urquell Master Bartender. Čepovat se bude převážně plzeňský ležák v nefiltrované podobě. K dostání bude i nepasterizovaný Gambrinus, pšeničné pivo Fénix, v poslední době populární cider Kingswood i nealkoholický Birell.

Ještě hlouběji do pivovarské kultury pak dají zájemcům nahlédnout speciální prohlídky pivovarských sklepů a bednárny. Tam bude ve slavnostní den čekat historická postava prvního sládka Josefa Grolla, který před 172 lety uvařil v Plzni první várku piva Pilsner Urquell. Návštěvníky poučí, jak správně plzeňské pivo vychutnávat. Prohlídky začnou v 10.00 a bude možné je absolvovat každých 15 minut.

Z bezpečnostních důvodů bude stejně jako vloni uzavřen tzv. bulvár před pivovarem, který bude letos hostit jedno z hudebních podií. Uzavírka začne o půlnoci z 3. na 4. října a potrvá do neděle 5. října, do 7.00 ráno. Rozsah uzavírky bude stejný jako v předešlých letech, tj. v ulici U Prazdroje od křižovatky Sirková a U Prazdroje po čerpací stanici OMV. Zejména pro návštěvníky řidiče pak bude opět k dispozici i odpočinková zóna K-lee-deck, kde si mohou v rámci projektu Promile INFO dýchnout do alkoholtesteru a dozvědět se, za jak dlouho pro ně bude bezpečné usednout za volant vozidla. Na festivalu nebudou chybět ani populární ekologické vratné kelímky za zálohu 50 Kč.

Hudební program

SCÉNA 2014
13:00 - 13:10 Slavnostní zahájení PF 2014
13:10 - 14:10 J.A.R.
15:00 - 16:00 Electric Lady
17:00 - 18:00 Anna K.
18:30 - PŘÍPITEK - vydávání plechovek od 18:00 hod
19:30 - 20:45 Blue Effect + Clarinet Factory
21:45 - 23:00 TATA BOJS+ host Clarinet Factory
00:00 - 1:30 Pub Animals


SCÉNA PLZEŇ 2015
13:00 - 13:10 Slavnostní zahájení PF 2014
13:30 - 14:30 Prazdroj talentů 2014 – Falešná ozvěna
15:15 - 16:00 Ille
16:30 - 17:15 Dirty Blondes
17:45 - 18:30 Mydy Rabycad
18:30 - PŘÍPITEK - vydávání plechovek od 18:00 hod
19:00 - 19:45 Imodium
20:15 - 21:00 Pestalozzi
21:30 - 22:15 The Fellas
23:15 00:15 David Koller
0:45 1:30 Luno

Více informací o Pilsner Festu naleznete na webu www.pilsnerfest.cz.

Datum:26.09.2014 13:50
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama