Carslbad Classic 2014

Carlsbad Classic 2014

20.08.2014 14:05

Nádherné historické automobily, vůně benzínu a gentlemanské soutěžení – to je unikátní závod Carlsbad Classic. Druhý ročník jediné setinové rallye v Čechách se konal opět v Karlových Varech. Stejně tak jako v loňském roce soutěž hostil noblesní hotelový resort Savoy Westend Hotel.

Výjimečnost místa, dokonale připravená rallye, jedinečný zážitek, tak by se stručně dal vystihnout dvoudenní výlet v čase v podobě závodů historických automobilů Carlsbad Classic 2014. Kouzlo proslulého lázeňského města Karlových Varů společně s nejkrásnějším letoviskem v Evropě resortem Savoy Westend Hotel pak dokreslovaly neopakovatelnou atmosféru této jedinečné soutěže.

Závod pro gentlemany
Představení závodních automobilů a start byl připraven v City Golf & Racing Clubu, krátká přehlídka historických automobilů se konala v Radium Palace v Jáchymově, Mariánských Lázních i Karlových Varech. Společenský večer a slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se odehrálo v úchvatném prostředí lázeňského komplexu Savoy Westend Hotel v Karlových Varech.

Samotný závod byl rozdělen do dvou dnů. První den byla pro závodníky připravena „cesta do hor“, kdy najeli celkem 110 km. Na druhý den soutěže byla přichystána trasa dlouhá 180 km. Posádky projeli takzvaný lázeňský trojúhelník a postupně navštívili Mariánské Lázně, Lázně Kynžvart, Františkovy Lázně i Loket.

V setinové rallye, kterou je právě Carlsbad Classic, hraje roli nejen rychlost, ale i přesnost, kvalita řidičských schopností během měřených úseků, fair play a gentlemanské soutěžení. Na závodníky tak čekaly vyznačené měřené úseky i tajné zkoušky. Podobné závody klasických automobilů se jezdí například v Monaku, Itálii, Velké Británii či Francii.

Hlavní cenou pro vítěze Carlsbad Classic 2014 byly legendární švýcarské náramkové hodinky značky Mondaine. Vítězný tým si navíc odvážel křišťálový pohár speciálně navržený a vyrobený ve sklárnách Moser.

Závod, který pomáhá
Během společenského večera se konala dobročinná aukce ve prospěch nadace Šance topmodelky Pavlíny Němcové. Partnery dražby byly firmy Moser, Word Wine, Ateliér Lesov (Studio Thun). Hlavní cenu do dražby - zapůjčení Lamborghini Aventador na víkend – poskytla společnost Advantage Cars. Vydražená částka 80 600,- Kč putuje na nadační fond Šance.

Závod se konal pod záštitou primátora města Karlovy Vary. Generálním partnerem akce byl resort Savoy Westend Hotel.

Datum:20.08.2014 14:05

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Trendy v automobilových bezpečnostních prvcích

Na evropských silnicích každoročně přijdou o život následkem autonehody tisíce lidí. EU si dala za cíl v nejbližších letech nehodovost snížit.

Pojištění auta: proč nezapomínat ani na havarijní pojištění

K čemu slouží havarijní pojištění a proč není ze zákona povinné?