Elena Steiner - BODY TALKS
Elena Steiner - BODY TALKSElena Steiner - BODY TALKS

Výstava BODY TALKS

30.07.2014 12:40

Výstava BODY TALKS představí v září její tvorbu v Čechách vůbec poprvé.
Kult těla a věčného mládí. Realita a fikce. Kdo je uvnitř?


Elena Steiner / BODY TALKS
Výstava 9. 10. – 4. 1. 2015
Vernisáž 8. 10. 2014 od 19 hod
Galerie Art Salon S Tančící dům
Jiráskovo náměstí 6, Praha 2
Kurátor výstavy: Barbora Maštrlová

Současná Česko-rakouská umělkyně Elena Steiner bude poprvé vystavovat v Praze, kde představí svoji tvorbu v rámci putovní výstavy BODY TALKS. Výstava, která byla nedávno zahájena ve Frankfurtu, bude představena v prostorách galerie Art Salon S v Tančícím domě. Ve svých převážně velkoformátových, takřka fotorealistických malbách se Elena zabývá soudobým kultem lidského těla. Její tvorba se vyznačuje kritickým a převážné sarkastickým přístupem k přetváření lidského zevnějšku. Autorka vtipně a s nadhledem paroduje současnou vizi fyzické krásy. Propojením malby s reálnými předměty dociluje silně satirických trojrozměrných instalací.

„To, co mě na tomto tématu fascinuje, je propast mezi ideálem a realitou. Na jedné straně stojí fiktivní obraz lidského těla, ovlivněný reklamou a médii, na druhé straně jsme konfrontováni s tělem reálným. A mezi těmito dvěma póly se nacházíme my „normální lidé“, kteří vynakládají neuvěřitelné úsilí a podstupují nepřiměřené riziko jen proto, aby se proměnili v někoho jiného, a uspokojili tak podvědomou touhu po nové, vykonstruované osobnosti,“ říká umělkyně.

„BODY TALKS je o střetu dvou světů, ideálního a toho reálného. Elena Steiner je konstruktérkou osob, které neexistují a vytváří fikci svého světa, kde figurují skutečné identity, které jsou deformovány 3D efektem tak, že tyto inscenace lze vnímat třetí osobou jako satira na krásu lidského těla. Ve své olejomalbě Elena zase nabízí pohled do nitra lidského těla, tedy psychiky a citových pochodů člověka v různých situacích. Výstava BODY TALKS tak nabízí pohled na lidské tělo a duši z různých perspektiv”, říká Kateřina Kombercová, která Elenu Steiner zastupuje.

Elena Steiner představí v rámci pražské výstavy BODY TALKS svou současnou tvorbu. K vidění budou převážně trojrozměrné fotorealistické malby v nadživotní velikosti a realistické olejomalby. Výstava se uskuteční v galerii Art Salon S v Tančícím domě. Vernisáž proběhne 10. 9. v 19 hod.
 
O galerii Art Salon S
Art Salon S je mladá galerie sídlící na dvou místech v Praze - v Tančícím domě a budově Microna v Modřanech. Cílem Art Salon S je objevovat a podporovat mladé talentované umělce z České republiky i ze zahraničí. Umožnit těmto nadějným autorům se prosadit, získat uznání znalců a pozornost veřejnosti. Činnost galerie však sahá mnohem dále. Art Salon S se snaží propojovat každodenní svět lidí se světem umění prostřednictvím komentovaných prohlídek, přednášek, diskusí, speciálních večírků a další odborné činnosti, a tím rozšiřovat povědomí o mladém umění u široké veřejnosti.
Informace a novinky o galerii můžete získat na webu www.artsalons.cz nebo facebook účtu: http://tinyurl.com/nnp75ds

Elena Steiner
Elena Steiner se narodila v roce 1975 v Sušici na Šumavě. Žije a tvoří ve Vídni, kde také vystudovala Akademii užitých umění (Universität für Angewandte Kunst).

Datum:30.07.2014 12:40
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama