Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary
Foto: Film Servis Festival Karlovy VaryFoto: Film Servis Festival Karlovy VaryFoto: Film Servis Festival Karlovy VaryFoto: Film Servis Festival Karlovy VaryFoto: Film Servis Festival Karlovy VaryFoto: Film Servis Festival Karlovy VaryFoto: Film Servis Festival Karlovy Vary

Vary znají svého vítěze!

12.07.2014 23:00

49. mezinárodní filmový festival v Karlových Varech v sobotu večer skončil. Hlavní cenu si odnesl gruzínský film Kukuřičný ostrov. Diváky nejvíce zaujal český dokument Olgy Sommerové - Magický hlas rebelky, který pojednává o Martě Kubišové. Nejlepší herečkou se stala Elle Fanningová za snímek Až na dno, hercem Nahuel Pérez Biscayar za roli ve filmu Jsem tvůj. Ceny se již tradičně předávaly ve Velkém sále hotelu Thermal, večerem provázel jako vždy perfektní Marek Eben.

Celý festival se nesl v duchu vtipných prasátek, jak napovídalo logo 49. ročníku. Spousta filmů, luxusních party i batůžkářů, kteří nedočkavě čekají, jestli se neuvolní místo na beznadějně vyprodaný film. Celkem filmy navštívilo přes 130.000 diváků. Letošní hlavní hvězdou se stal Mel Gibson, který po úvodním ceremoniálu převzal Křišťálový glóbus za umělecký přínos světové kinematografii. Za přínos české kinematografii byl oceněn Zdeněk Svěrák, kterému vzdávalo hold ve stoje celé karlovarské divadlo. Z Itálie dorazil i charismatický Franco Nero, který přivezl snímky Naléhavé rytmy a Tiché místo na venkově. 49. ročník si nenechal ujít Jake Hoffman, syn slavného herce Dustina, který jako by otci z oka vypadl. Představil tu svoji road movie Astma. Na filmová plátna se opět dostal oscarový snímek Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky, který se dočkal renovace a nového hávu.

Premiéru si zde odbyl snímek Miroslava Krobota - Díra u Hanušovic, který se setkal s mimořádně úspěšným přijetím veřejnosti.

Závěrečný ceremoniál je za námi, Vary pomalu utichají a Jiří Bartoška si může zase na rok oddechnout, povedlo se to! 

Datum:12.07.2014 23:00
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama