Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary
Foto: Film Servis Festival Karlovy VaryFoto: Film Servis Festival Karlovy VaryFoto: Film Servis Festival Karlovy VaryFoto: Film Servis Festival Karlovy VaryFoto: Film Servis Festival Karlovy VaryFoto: Film Servis Festival Karlovy VaryFoto: Film Servis Festival Karlovy Vary

Vary znají svého vítěze!

12.07.2014 23:00

49. mezinárodní filmový festival v Karlových Varech v sobotu večer skončil. Hlavní cenu si odnesl gruzínský film Kukuřičný ostrov. Diváky nejvíce zaujal český dokument Olgy Sommerové - Magický hlas rebelky, který pojednává o Martě Kubišové. Nejlepší herečkou se stala Elle Fanningová za snímek Až na dno, hercem Nahuel Pérez Biscayar za roli ve filmu Jsem tvůj. Ceny se již tradičně předávaly ve Velkém sále hotelu Thermal, večerem provázel jako vždy perfektní Marek Eben.

Celý festival se nesl v duchu vtipných prasátek, jak napovídalo logo 49. ročníku. Spousta filmů, luxusních party i batůžkářů, kteří nedočkavě čekají, jestli se neuvolní místo na beznadějně vyprodaný film. Celkem filmy navštívilo přes 130.000 diváků. Letošní hlavní hvězdou se stal Mel Gibson, který po úvodním ceremoniálu převzal Křišťálový glóbus za umělecký přínos světové kinematografii. Za přínos české kinematografii byl oceněn Zdeněk Svěrák, kterému vzdávalo hold ve stoje celé karlovarské divadlo. Z Itálie dorazil i charismatický Franco Nero, který přivezl snímky Naléhavé rytmy a Tiché místo na venkově. 49. ročník si nenechal ujít Jake Hoffman, syn slavného herce Dustina, který jako by otci z oka vypadl. Představil tu svoji road movie Astma. Na filmová plátna se opět dostal oscarový snímek Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky, který se dočkal renovace a nového hávu.

Premiéru si zde odbyl snímek Miroslava Krobota - Díra u Hanušovic, který se setkal s mimořádně úspěšným přijetím veřejnosti.

Závěrečný ceremoniál je za námi, Vary pomalu utichají a Jiří Bartoška si může zase na rok oddechnout, povedlo se to! 

Datum:12.07.2014 23:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

Život mezi paragrafy

Legenda českého krasobruslení a advokacie, Gerhardt Bubník, ve své autobiografii bilancuje i odkrývá aféry.

Brunello Cucinelli slaví

Italská luxusní značka oslavila 40. výročí svého působení v rodném kraji svého zakladatele - městečku Solomeo v oblasti Perugia.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama