Petr Slavík s medvědem
Lev z Kalahari

Výstava Wild Moments

01.07.2014 09:00

Poznávat půvaby divoké přírody a vzácných šelem z celého světa mohou díky výstavě Wild Moments známého fotografa Petra Slavíka všichni návštěvníci Centra Chodov. Výjimečná expozice třiceti velkoformátových snímků bude v Praze uvedena zcela poprvé a potrvá od 1. července do 6. srpna. Prostřednictvím unikátních záběrů láká na cesty za kamčatskými medvědy, smečkami vlků v americké Minnesotě i zvířecími obyvateli horkých afrických plání. Ve středu 16. července bude navíc pro všechny přichystáno promítání fotografií s poutavým komentářem samotného Petra Slavíka, doplněné besedou. Album snímků s názvem „Šelmy před objektivem“ fotograf zájemcům představí na Čtvercovém náměstí Centra Chodov od 17.30 hodin.

Letní měsíce patří poznávání nových krajů a cestování. Všichni, kdo mezi 1. červencem a 6. srpnem zavítají do Centra Chodov, se mohou za divokým dobrodružstvím nechat vtáhnout prostřednictvím třiceti velkoformátových snímků fotografa Petra Slavíka. Návštěvníci expozice s názvem Wild Moments nahlédnou do světa největších predátorů Země, jako jsou medvědi, vlci, lvi a další obávaná, přesto pro svoji krásu obdivovaná zvířata. Příběhy za jednotlivými fotografiemi odhalí sám autor během promítání snímků „Šelmy před objektivem“, které doplní beseda. Akce se uskuteční 16. července od 17.30 hodin na Čtvercovém náměstí centra. Její účastníci získají jedinečnou příležitost seznámení se zákulisím příprav náročných expedic za vzácnými zvířaty. Petr Slavík jim popíše i to, jak dlouho a v jakých podmínkách musí fotograf čekat na nejlepší snímek nebo jaký pocit je stát na dotek vedle 380 kilogramů vážícího medvěda grizzly.

„Osobně mě snímky Petra Slavíka opravdu nadchly a věřím, že i návštěvníky našeho centra pohltí svou autentičností,“ uvedla Marcela Hrdličková, ředitelka Centra Chodov. „Všem, které práce fotografa divočiny zajímá, doporučuji také účast na chystané besedě. Petr Slavík jim zajisté prozradí mnoho cenných informací, jež jinde nezískají.“

Více informací naleznete na www.centrumchodov.cz, na www.facebook.com/centrumchodov.

O autorovi
Výstava Wild Moments navazuje na předchozí úspěšné cykly Vzpomínky na Afriku nebo Ztracený svět. Fotografie mapují dobrodružné cesty Petra Slavíka za posledními oblastmi opravdové divočiny, kde dosud přežívají ohrožené druhy zvířat ve svém přirozeném prostředí. Ochraně těchto tvorů se sám věnuje a výtěžky z aukcí jeho snímků vždy putují na chov vzácných a vymírajících druhů. Zabývá se i podporou zvířat chovaných v zajetí – pro Zoo Ústí nad Labem, s níž velmi úzce spolupracuje, připravil publikaci Divoká srdce. Je také spoluautorem knihy Divoká planeta. Vedle focení přírody se orientuje i na další témata, během jedné z jeho cest do Afriky například vznikl humanitární projekt Dětský svět bez hranic. Za svou práci obdržel Petr Slavík řadu prestižních mezinárodních ocenění, mimo jiné titul Photographer of the Year 2011 nebo zlatou medaili v soutěži Trierenberg Super Circuit. Pravidelně přispívá do časopisů o cestování, přírodě a fotografii.

O společnosti Unibail-Rodamco
Společnost Unibail-Rodamco SE, která vznikla v roce 1968, je největší evropská akciová společnost investující do komerčních nemovitostí. Společnost působí ve 12 zemích Evropské unie a hodnota portfolia skupiny k 31. prosinci 2013 byla oceněna na 32,1 miliard euro. Skupina je investorem, developerem a zároveň i provozovatelem svých aktiv – jejím cílem je pokrýt celý hodnotový řetězec nemovitosti. Unibail-Rodamco zaměstnává 1 500 profesionálů, kteří svoje zkušenosti zúročují ve vysoce specializovaných segmentech trhu, jimiž jsou například velká nákupní centra v evropských metropolích a rozsáhlé kongresové, výstavní a kancelářské prostory v oblasti Paříže. Skupina se odlišuje od konkurence zejména svým důrazem na co nejkvalitnější architektonické, urbanistické a ekologické zpracování svých projektů. Její vizí, založené na dlouhodobosti a trvalé udržitelnosti, je development či redevelopment jedinečných míst, kde lidé mohou nakupovat, pracovat a odpočívat. Skupina věnuje velkou pozornost ekologické, ekonomické a sociální trvalé udržitelnosti, což jí zajistilo místo v indexech DJSI (celosvětový a evropský), FTSE4Good a STOXX Global ESGL Leaders. Skupina je také v indexech CAC40, AEX 25 a EuroStoxx 50 a drží rating A od ratingových agentur Standard & Poor's a Fitch.

Více informací naleznete na webových stránkách: www.unibail-rodamco.com.

Datum:01.07.2014 09:00
Reklama

Nespresso káva v Karlových Varech již po osmé

Svátek filmu a hlavní společenská událost se blíží. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, bude počátkem července opět patřit výjimečným snímkům.

Jak má vypadat pořádná zahrada

Zahrada je oblíbeným místem nejen pro mnohé zahrádkáře a nadšence pěstování, ale i milovníky odpočinku.

Topit tuhými palivy se dnes vyplatí

Mohlo by se zdát, že vytápění tuhými palivy šlo do ústraní. Dnes je ale všechno jinak.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama