SEAT a Specialized Racing tvoří silný tým
SEAT a Specialized Racing tvoří silný týmSEAT a Specialized Racing tvoří silný týmFrantišek RaboňJaroslav Kulhavý

SEAT a Specialized Racing tvoří silný tým

16.06.2014 18:00

  • SEAT podporuje špičkové české bikery stáje Specialized Racing
  • SEAT se podílí také na výchově mladých českých talentů
  • Kulhavý jezdí v modelu Alhambra, Raboň zvolil Leon ST
SEAT i v letošní sezóně stojí za nejlepšími českými bikery Jaroslavem Kulhavým a nově i Františkem Raboněm, kteří bojují v barvách špičkové stáje Specialized Racing. Pokud zrovna nesedí v sedle, vyrážejí oba talentovaní bikeři na silnice ve vozech značky SEAT. Jaroslav Kulhavý usedá za volant praktického rodinného MPV Alhambra
2.0 TDI 4WD, zatímco František Raboň si nemůže vynachválit eleganci, dynamiku a praktičnost kombi SEAT Leon ST.

„Podpora špičkových českých sportovců má u značky SEAT dlouholetou tradici. Atmosféra závodů na horských kolech skvěle ladí s dynamikou značky SEAT, proto jsme nesmírně rádi, že je SEAT prostřednictvím našich skvělých bikerů Jaroslava Kulhavého a Františka Raboně zastoupen i ve stále populárnějším světě horských kol. Oběma tvářím značky SEAT přejeme hodně úspěchů ve zbývající části letošní sezony,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika.

SEAT podporuje také nový tým Jaroslav Kulhavy Cycling Team, který letos založil vítěz olympijského cross country z Londýna 2012 s cílem vychovávat a podporovat mladé talenty české cyklistiky. „Začínáme s menším počtem závodníků, protože naším cílem je postupně vybudovat kvalitní zázemí a program pro mladé talentované jezdce s výhledem na reprezentaci České republiky,“ říká k novému projektu Jaroslav Kulhavý.

„Týmu nepropůjčuji jenom své jméno, ale chtěl bych se aktivně podílet na jeho chodu a hlavně do něj vnést zkušenosti, které jsem získal,“ upřesňuje své záměry Kulhavý. Závodní program mladého týmu je z velké části vyplněn účastí v podnicích Českého poháru v cross country, ale nadějní mladí jezdci v trikotech nového týmu se objeví také v Českém poháru na silnici a v cyklokrosu.

Devětadvacetiletý biker se ve stáji Specialized Racing specializuje především na závody cross country, ale diváci jej mohou spatřit také na startu maratonských závodů. „Mistrovství světa v maratonu je mým dlouhodobým cílem. Byl bych první na světě, kdo má z maratonu a cross country všechny tituly,“ říká Jaroslav Kulhavý. „Snad jsem si tedy už letošní dávku smůly vybral a ve zbývající části roku se mi bude dařit podstatně lépe.“

V červenci čeká Jaroslava Kulhavého mistrovství ČR MTB XC v Praze, srpnový program zahrnuje tři závody Světového poháru v Kanadě, USA a Francii a začátkem září se koná mistrovství světa XCO v norském Hafjellu.

Koncem června bude v Jižní Africe bojovat o úspěch mezi světovou elitou v maratonské disciplíně kromě Jaroslava Kulhavého také jeho týmový kolega František Raboň, který se stal tváří značky SEAT letos na jaře poté, co přestoupil ze silnice na horská kola. Výrazná osobnost české cyklistiky se rozhodla pro maratonské závody na horských kolech. Jedná se zpravidla o několikadenní závody, jejichž etapy mají délku 4 až 7 hodin.

František Raboň má za sebou skvělý start do sezony. Hned v prvním letošním závodě se umístil na čtvrtém místě, přičemž od stupňů vítězů jej dělily pouhé 4 sekundy. A v prestižním jihoafrickém závodě Cape Epic obsadil společně s Christophem Sauserem druhé místo. Jaký cíl si dal ambiciózní biker pro zbývající část sezóny? „Svými výsledky jak na mistrovství Evropy a světa, tak i v dalších závodech chci získat smlouvu na horských kolech i pro další sezonu,“ říká třicetiletý rodák z Plzně.

Čeští fanoušci mohou Františka Raboně, který je členem závodní stáje Specialized Racing od roku 2013, povzbuzovat v závodě Malevil (21. června) a na mistrovství ČR (6. září). Ze zahraničních závodů má Raboň ve svém nabitém kalendáři zapsané například podniky Leadville 100 (9. srpna), Grand Reid (23. srpna), Swiss Epic (15. až 20. září) a Roc d’Azur (10. října).

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2013 prodal SEAT na celém světě 355 000 vozidel.

Skupina SEAT zaměstnává 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona - Zona Franca, El Prat de Llobregat a Martorell, kde kromě ostatních modelů vyrábí především velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod koncernu Volkswagen Group v portugalském městě Palmela, vozy SEAT Mii vyrábí závod ve slovenské Bratislavě a Toledo závod v Mladé Boleslavi v České republice.

Španělská nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také výzkumným a vývojovým střediskem, v němž téměř 1000 inženýrů pracuje na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2, efektivní využívání energií, recyklaci a opakované využívání zdrojů.
Datum:16.06.2014 18:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama