Sobotní zápas HC LEV PRAHA

22.09.2012 00:00

Fazóna hokejistů Lva je zjevná. Pražané se dostali až na vrchol ligové tabulky a drží sérii pěti výher v řadě. Další vítězný zářez si mohou připsat v sobotu, kdy změří síly s kazašskou Astanou. Ta vstoupila do sezony špatně, ale v posledních utkáních viditelně zabrala. Navíc posílila o hvězdného Nika Antropova.

O Barysu:

Klub z hlavního města Kazachstánu vznikl teprve před třinácti lety, ale Kontinentální hokejovou ligu hraje od jejího počátku. Při premiéře mezi evropskou elitou postoupili hráči Barysu do konferenčního čtvrtfinále, kde také skončili. Stejný výsledek pak zopakovali i v následujících třech letech. 

Jádro Astany tvoří hokejisté z kazašské reprezentace. Právě tento fakt shodou okolností přivál do pražského Lva kapitána Jiřího Novotného. Jak? Kazachstán na posledním světovém šampionátu sestoupil z elitní skupiny, což se nelíbilo tamějšímu hokejovému vedení. Počet cizinců v Barysu se musel zmenšit. Odnesli to Lukáš Kašpar, Kamil Kreps a právě Novotný, který ale zášť necítil: „Rozvázali jsme smlouvu a se všemi jsem se v pohodě rozloučil.“

Někteří cizinci ale zůstali. Jen s domácími hráči by Astana musela ubrat na ambicích. Vždyť v první pětce týmového bodování jsou jen dva Kazaši, které doplňuje dvojice Kanaďanů – Nigel Dawes, Dustin Boyd – a jeden Američan – Brandon Bochenski.

Opory mužstva nyní doplní ještě Nik Antropov, jehož Winnipeg poznamenala výluka NHL. Nejslavnější kazašský hráč má pověst univerzálního útočníka s citem pro hru. Barys, jenž bodoval třikrát v řadě, doufá, že Antropov pozvedne katastrofální přesilovku týmu, která je nejhorší v soutěži – úspěšnost necelá tři procenta.

O Lvu:

Hráči Lva byli po posledním duelu nadmíru spokojení. Porazili Omsk 3:1, prodloužili počet výher za sebou na pět a ujali se vedení v celé Kontinentální lize. Navíc je potěšila návštěva v domácí Tipsport Areně, která poprvé překročila devítitisícovou hranici.

„Bylo to super, je vidět, jak moc lidi hokej baví,“ zářil po utkání Jakub Voráček. Právě on odehrál spolu s Jiřím Hudlerem v dresu Lva svůj první zápas. A hned stihl bodovat, když nahrával Novotnému na vítěznou branku Pražanů.

Trenér Lva Josef Jandač byl s výkonem obou zámořských posil spokojený: „Hráli dobře. Původně jsme mysleli, že je dáme do jednoho útoku, ale před zápasem jsme se rozhodli jinak. Není lehké hrát první ostré utkání po dlouhé době, a tak jsme chtěli, aby oba nastoupili se dvěma hráči, kteří už jsou rozehraní.“
 
Názor Jiřího Kalouse (asistent trenéra Lva) na Astanu: Je to kazašský klub, který prošel před sezonou hráčskou i trenérskou obměnou. Je to pro nás další z řady těžkých soupeřů. Hrajeme doma a v zápase proti Omsku byla výborná atmosféra. Doufám, že tomu tak bude i v sobotu a že my navážeme na náš čtvrteční výkon.

O zápase:

Lvi mohou vyhrát šesté utkání v řadě, ale nebudou to mít jednoduché. Astana v posledních třech duelech porazila silnou Ufu nebo moskevské CSKA. Sobotní zápas v Tipsport areně začíná v 17:00. On-line přenos můžete jako obvykle sledovat na serveru www.onlajny.eu.

Datum:22.09.2012 00:00
Reklama

Sladkosti pod kontrolou

Všechny výrobky značky DIANELLA jsou určené nejen pro diabetiky, ale pro všechny z vás, kteří si hlídají příjem cukrů.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Nejlepší výkony jezdců

Nejstarší freestyle motokrosová show v Evropě, FMX Gladiator Games má za sebou zřejmě svůj nejzdařilejší ročník.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Legendární trofej

Natalia Vodianova a Philipp Lahm doprovodili cestovní pouzdro s oficiální trofejí pro vítěze FIFA World Cup od Louis Vuitton.

Bitters Czech Bowl XXV

Česká liga amerického fotbalu oslavuje pětadvacet let své historie. Bitters Czech Bowl XXV se uskuteční 14. července v Ostravě.

Škola cti a respektu

Americký fotbal je skvělou školou: hráče učí Fair play, pracovní disciplíně i týmové spolupráci.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
17.11.2018

Noc divadel 2018

Třetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což určilo i téma letošního ročníku: Česko-slovenská divadelní spolupráce.

Reklama