Batman slaví 75. výročí! Foto: DC Comics
Batman slaví 75. výročí! Foto: DC Comics

Batman slaví 75. výročí!

26.05.2014 15:00

27. května 1939, tedy přesně před 75 lety, vyšel první komiks s Batmanem v hlavní roli. Netopýří muž se poprvé objevil v komiksu s názvem Detective Comics. Od té doby se stal oblíbenou postavou i dalších komiksů. Už v prvním čísle ale bylo jasné, že Batman bude jiný. Batman totiž své protivníky nezabíjí, jako první komiksový hrdina vůbec.

Batman, občanským jménem Bruce Wayne, byl synem velmi známých filantropů, kteří patřili do vyšší společenské vrstvy ve městě Gotham. Jeho rodiče ale byli zavražděni, on na jejich hrobě přísahal, že jejich smrt nenechá bez odplaty. Začal se zdokonalovat po fyzické i psychické stránce a rozhodl se odstranit z města kriminalitu. Nechal se inspirovat netopýrem a vytvořil svůj převlek, jeho pravá identita ale zůstala utajena.

Batman prošel mnoha příběhy, i několika časovými liniemi, žil dokonce i v paralelním světě, kde se oženil s Catwoman. Na motivy komiksu byl v 60.tých letech vytvořen i televizní seriál Batman. Na světové oblibě si ale polepšil hlavně díky Timu Burtonovi, jehož filmové zpracování dalo Batmanovi úplně nový rozměr. Později natočil i jiní režiséři několik dalších filmů s Batmanam v názvu, stala se z něj značka, která umí vyprodávat kinosály.  

Nám nezbývá než popřát Batmanovi k jeho 75. výročí ještě aspoň jednou tolik! 

Datum:26.05.2014 15:00
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama