Ulice Prahy opět ožijí hudbou

Ulice Prahy opět ožijí hudbou!

26.05.2014 07:00

Ulice Prahy opět ožijí hudbou! V druhém červnovém odpoledni se můžete na několika místech v centru města setkat s unikátním projektem Zpěvomat, který připravila uznávaná zpěvačka a lektorka hlasových dílen Ridina Ahmedová s řadou svých hudbymilovných přátel. V odpolední špičce uprostřed spěchající ulice nabídne Zpěvomat příležitost na chvíli se zastavit, usednout a nechat se obstoupit kruhem zpěváků, kteří jen pro vás zazpívají vybranou skladbu. Zpěvomat bude možné 2. června odpoledne potkat na Andělu, Tylově a Jungmanově náměstí a na náměstí Jiřího z Poděbrad.

„Zpěvomat je koncipován tak, aby umožnil průnik do veřejného prostoru a pokusil se zasáhnout živým zpěvem i ty, kteří by se s něčím takovým běžně nesetkali, nebo by si na to za jiných okolností neudělali čas...", vysvětluje autorka projektu Ridina Ahmendová. 

„Název trošku ironicky odkazuje na řadu neologismů - laundromat, slevomat, kávomat…, které všechny označují určitou službu. I Zpěvomat je vlastně službou! Byť trošku v jiném duchu. Hledala jsem slovo, které nebude s ničím existujícím přímo spojováno a přitom bude srozumitelné na první poslech. Zpěvomat jako automat na zpěv na přání. A zdarma! Račte vstoupit!" zve Ridina Ahmedová.

Na rozdíl od řady jiných služeb, jež končí dnes takřka kouzelným (nebo snad trochu prokletým) trojpísmenným zaklínadlem "mat" nemusíte tentokrát proklikávat na webu pavučiny podivných slevových sazeb, horečně revidovat svoje aktuální osobní cashflow ani dobíjet munici do PayPalu. Můžete klidně nechat kompletní sadu vašich kreditek doma v kuchyni na kredenci v hrnku s hudebním motivem a do kapsy si vzít jen dobrou náladu. Zpěvomat, kouzelný pouliční hudební nástroj znějící na přání pro uši náhodných kolemjdoucích, je totiž zdarma. Stačí si sednout a nechat se unášet hudbou a pobýt ve světě, který se řídí jiným tempem, než tím, které pulsuje mimo kruh Zpěvomatu.

Ridina Ahmedová se dlouhodobě věnuje práci s lidským hlasem nejen jako vynikající autorka a interpretka (vzpomeňme na její fascinující souznění s Bobbym McFerrinem při jeho prvním vystoupení v Česku), ale i v širších souvislostech jako vyhledávaná a úspěšná lektorka a zakladatelka Hlasohledu. Tentokrát se rozhodla vyjít mimo rámec "poučeného" publika, a nabídnout kouzlo lidského hlasu široké veřejnosti.

Ti, kteří by se rádi do Zpěvomatu zapojili aktivněji, mají také možnost. Stačí se přihlásit na info@hlasohled.cz a poté už můžete rozdávat radost prostřednictvím hudby.
 

Datum:26.05.2014 07:00
Reklama

Nespresso káva v Karlových Varech již po osmé

Svátek filmu a hlavní společenská událost se blíží. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, bude počátkem července opět patřit výjimečným snímkům.

Jak má vypadat pořádná zahrada

Zahrada je oblíbeným místem nejen pro mnohé zahrádkáře a nadšence pěstování, ale i milovníky odpočinku.

Topit tuhými palivy se dnes vyplatí

Mohlo by se zdát, že vytápění tuhými palivy šlo do ústraní. Dnes je ale všechno jinak.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama