Doupě
Paul WalkerPaul WalkerBalíček DVD, které můžete vyhrát

Soutěžte s filmem Doupě!

06.05.2014 10:00

Akční krimi film Doupě, který natočil mladý francouzský režisér Camille Delamarre podle scénáře zkušeného matadora filmové branže Luca Bessona, vstoupí do českých kin 1. května. Coby tajný agent Damien Collier se na plátna vrátí Paul Walker, hvězda filmové série Rychle a zběsile, v roli drogového bosse Tremaina mu skvěle sekunduje americký rapper a herec Robert Diggs alias RZA. Trojici hlavních postav doplňuje David Belle, známý například z filmu Mafiánovi. Doupě je posledním filmem, který Paul Walker dokončil před tragickou smrtí – zemřel vloni v listopadu ve čtyřiceti letech při autonehodě.

Hrdinou příběhu je tajný agent Damien Collier (Paul Walker), který se snaží najít zbraně hromadného ničení, ukradené z ghetta zvaného Doupě. Doupě je apokalyptické sídliště v opuštěné čtvrti Detroitu, kde se scházejí nejnebezpečnější kriminálníci a gangsteři. Neschopná uhlídat místní zločince, radnice rozhodla čtvrť obehnat zdí a její obyvatele odstřihnout od zbytku města. V této nekontrolovatelné společnosti, kde každý jde po každém, přežijí jen ti nejsilnější. Doupěti vládně drogový boss Tremaine (RZA). Agent Damien Collier v boji proti němu najde nečekaného spojence – bývalého vězně Lina (David Belle), jediného člověka, který zná tento rajón a nebojí se místních gangsterů. Lino a Damien pocházejí z rozdílných světů, jejich cesty se nikdy neměly spojit. Ale když Tremaine unese Linovu přítelkyni, uvádí tím do pohybu řetězovou lavinu adrenalinových událostí, které nutí ty dva spolupracovat. Společně se pokoušejí zastavit zlověstné spiknutí, mající za cíl zničit celé město, a postupně zjišťují, že to, co se děje uvnitř a vně Doupěte není tak, jak se zdá...

Předlohou ke scénáři Doupěte byla Lucu Bessonovi kniha Banlieue 13, kterou napsal společně s Bibi Nacerim. Světoznámý režisér Luc Besson se tak opět prosazuje jako bravurní scenárista, mimo jiné úspěchy je autorem scénářů k nejúspěšnějším francouzským kasovním trhákům série Taxi a 96 hodin:odplata. Režisér Camille Delamarre se ve své dosavadní úspěšné kariéře věnoval především střihu celovečerních filmů, hudebních videoklipů a reklam. Doupě je jeho celovečerním režijním debutem.

S uvedením filmu Doupě do kin jsme pro vás připravili soutěž o balíček DVD společnosti Hollywood C.E. s.r.o., která film Doupě distribuuje v České republice. Stačí jen odpovědět na jednoduchou otázku. 

Soutěžní otázka:
Jak se jmenuje film Doupě v originále? 

a) Brick Moses
b) Brick Monsieur
c) Brick Mansions


Nápovědu najdete na webu www.hce.cz.

Správně odpovědi zasílejte na e-mail info@menhouse.eu, výhercem bude 20tá správná odpověď, tak neváhejte!
 

Datum:06.05.2014 10:00
Reklama

Léto plné brazilské energie

Propojení tropických kávových receptů a pozitivní mantry pro povznášející letní zážitek.

Topit tuhými palivy se dnes vyplatí

Mohlo by se zdát, že vytápění tuhými palivy šlo do ústraní. Dnes je ale všechno jinak.

Kam s penězi v nejisté době?

Není dne, abychom se nezabývali problematikou bezpečnosti světa, ve kterém žijeme. Osvědčeným řešením je využití bezpečnostní schránky.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama