18. Festival francouzského filmu

29.11.2015

Francouzské velvyslanectví v České republice, Francouzský institut v Praze a společnost Unifrance pořádají v listopadu tradiční Festival francouzského filmu. 18. ročník Festivalu francouzského filmu se uskuteční v Praze, Brně, Českých Budějovicích a Hradci Králové.

18-25/11/ 2015 Praha, 19-25/11 Brno, České Budějovice, Ostrava, 23-29/11 Hradec Králové

Festival uvede dvanáct předpremiérových titulů, v jejichž čele stojí komedie Zbrusu nový zákon režiséra Jaco Van Dormaela a nový film Arnauda Desplechina Tři vzpomínky. Oba tyto výrazné snímky byly uvedené na letošním festivalu v Cannes v soutěžní sekci Quinzaine des réalisateurs. Mezi předpremiérami zazáří také úspěšná komedie Rodinka Béliérových, jejíž hlavní představitelka Louane Emera získala za svůj výkon Césara pro nejlepší začínající herečku. Diváci se mohou těšit také na originální komedii Jean-Pierra Amérise Rodina k pronájmu. Pozornost si zaslouží také nový snímek Benoîta Jacquota Deník komorné vyprávějící příběh ambiciózní a krásné pokojské, která na francouzském venkově pracuje pro rodinu boháčů. Festival potěší i nejmladší diváky slavným příběhem Malého prince v animovaném filmu Marka Osborna.

Dvanáct předpremiérových titulů Festival uvede ve spolupráci s distribučními společnostmi A-Company Czech, Aerofilms, Film Europe, Film Distribution Artcam a Mirius FD.

Oficiální internetové stránky festivalu: www.festivalff.cz
Facebookové stránky festivalu: www.facebook.com/festivalff

Autor:
Datum:29.11.2015
Reklama
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
13.11.2020

Ozzy Osbourne & Judas Priest

Několikanásobný držitel ceny Grammy navštíví v rámci svého turné "NO MORE TOURS 2" i Českou republiku.

Reklama